Marcin Kobierski dał trzy punkty

Znakomicie rundę rewanżową w III lidze łódzko-mazowieckiej rozpoczęli piłkarze Warty Sieradz. Zespół Tomasza Kmiecika pokonał w Warszawie Polonię 1:0 (1:0), a bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 27. minucie Marcin Kobierski (na zdjęciu). W drugiej połowie Warta umiejętnie się broniła i wywiozła ze stolicy pełną pulę.

Faworytem spotkania były „Czarne Koszule”. Warta przyjechała jednak do stolicy z zamiarem powiększenia punktowego dorobku i od pierwszych minut nie zamierzała oddawać pola gospodarzom.
W 27. minucie błąd defensywy Polonii wykorzystał Marcin Kobierski. Doświadczony napastnik Warty przejął piłkę na połowie rywala i precyzyjnym strzałem pokonał golkipera gospodarzy.

W drugiej połowie inicjatywę przejęła Polonia. Drużyna Tomasza Kmiecika umiejętnie broniła korzystnego wyniku nastawiając się na kontry. Po jednej z nich Warta bliska była podwyższenia prowadzenia. W ostatniej chwili niebezpieczeństwo zażegnał Konrad Cichowski, który sfaulował szarżującego zawodnika z Sieradza i obejrzał żółtą kartkę. W podobnej sytuacji z boiska wyleciał Adam Grzybowski (89. minuta) i Polonia kończyła mecz w dziesiątkę. Do końca wynik spotkania nie uległ już zmianie i sieradzanie mogli cieszyć się po ostatnim gwizdku sędziego z zasłużonego wyjazdowego zwycięstwa.

Polonia Warszawa – Warta Sieradz 0:1 (0:1)
Bramka: Marcin Kobierski 27

Warta: Adamek – Sosnowski ż, Krymarys, Łochowski, Bogdan (90′ Pluta) – Pietras (22′ Idzikowski), Bartłoszewski, Mitek (88′ Różycki), Piotr Kobierski, Szyc (76′ Jezierski ż) – Marcin Kobierski ż.
Trener: Tomasz Kmiecik

Na podstawie relacji na lajfy com. Zdjęcie: Jareczek