Zasłużony podział w Kleszczowie

Remisem 1:1 (0:0) zakończyło się spotkanie 19. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej pomiędzy Omegą Kleszczów i ŁKS Łódź. Prowadzenie dla Omegi uzyskał w 63. minucie spotkania Mariusz Zawodziński. Wyrównał kwadrans przed końcem Marcin Zimoń. Podział punktów nie krzywdzi żadnej z drużyn.

Pierwsza połowa nie przyniosła bramek, a nieoczekiwanie stroną przeważającą była drużyna Tomasza Jaworskiego. Najlepszą sytuację do zdobycia gola miał Dominik Cukiernik. Nie wykorzystał jednak świetnego podania od Michała Czaplarskiego i przeniósł piłkę ponad bramką Michała Kołby. ŁKS grał bezbarwnie, znacznie poniżej oczekiwań kibiców, którzy stojąc za płotem stadionu w Kleszczowie oglądali mecz. Nie dostarczyli bowiem imiennej listy z nazwiskami 80 osób, dla których przeznaczone były wejściówki. W efekcie żaden z łódzkich kibiców nie wszedł na stadion.

O wiele ciekawsza była druga połowa. Już na jej początku groźnie strzelał Adam Olejnik, a bramkarz ŁKS wybił piłkę na rzut rożny. W 63. minucie najlepszy na placu gry Olejnik zagrał piłkę do Mariusza Zawodzińskiego, a popularny „Owca” bez problemów umieścił piłkę w bramce. Wyrównanie padło w 75. minucie. Dośrodkowanie Artura Golańskiego skutecznie wykończył Marcin Zimoń ustalając wynik spotkania na 1:1. W końcówce było gorąco pod bramką Omegi, ale szczęśliwie Paweł Wiśniewski obronił uderzenie Aleksandra Ślęzaka.

DSCF7446

Omega Kleszczów – ŁKS Łódź 1:1 (0:0)
Bramki: Mariusz Zawodziński 63 – Marcin Zimoń 75

Omega: Wiśniewski – Jacak, Łucki, Słomian, Kowalski – Olejnik, Czaplarski ż, Cukiernik (80′ Kolasa, 90′ Dryja), Marciniak, Zawodziński (87′ Kabziński) – Wałęski.
Trener: Tomasz Jaworski

ŁKS Łódź: Kołba – Bujalski ż (71′ Różycki), Cupriak (83′ Głowiński), Golański (76′ Kowalski ż), Martins – Salski, Sierant, Ślęzak, Staroń, Zimoń – Patora (59′ Sarafiński).