Siedem bramek Gatty Zduńska Wola

Aż dwanaście bramek padło w spotkaniu 18. kolejki Futsal Ekstraklasy w Zduńskiej Woli. Miejscowa Gatta pokonała AZS Uniwersytet Gdański Gdańsk 7:5 (3:1). Dzięki tej wygranej podopieczni trenera Wojciecha Sopura nie stracili dystansu do liderującej Wisły Krakbet Kraków.

Wynik otworzył już w 6. minucie Igor Sobalczyk. Chwilę później na 2:0 podwyższył Mariusz Milewski. Mimo szybkiego wyjścia na prowadzenie to spotkanie dla zduńskowolan nie był łatwe. Rywale często przeprowadzali groźne kontry i ofiarnie grali w obronie. Do przerwy Gatta prowadziła 3:1, a na listę strzelców wpisał się po raz drugi Milewski.

Po przerwie do siatki przyjezdnych szybko trafił Marcin Stanisławski. Goście z Gdańska starali się odrobić starty, ale w dalszej części pojedynku dał o sobie znać niezawodny Daniel Krawczyk, który strzelił dwa gole. Raz golkipera AZS UG pokonał jeszcze Rafał Niewiadomski i trzy punkty zostały w Zduńskiej Woli.

Gatta Zduńska Wola – AZS UG Gdańsk 7:5 (3:1)
Igor Sobalczyk 6, Mariusz Milewski 10, 20, Marcin Stanisławski 23, Daniel Krawczyk 30, 38, Rafał Niewiadomski 32 – Tomasz Broner 12, 38, 40, Mateusz Wesserling 29, Wojciech Pawicki 34

Gatta: Adam Miłosiński, Dariusz Słowiński – Krzysztof Adamski, Marcin Stanisławski, Marcin Olejniczak, Igor Sobalczyk, Michał Marciniak, Rafał Niewiadomski, Michał Szymczak, Mariusz Milewski, Daniel Krawczyk, Arkadiusz Szypczyński.