AKTUALNOŚCI
Warta Działoszyn skończyła 50 lat

Lany Poniedziałek był bardzo ważnym dniem dla Warty Działoszyn. Dokładnie 6 kwietnia 2015 roku klub z Działoszyna świętował jubileusz 50-lecia istnienia. Powstał z inicjatywy przedstawicieli Ludowych Zespołów Sportowych z Działoszyna i pobliskiej wsi Trębaczew, a także koła sportowego działającego przy cementowni Warta.


keeza komplety sportowe

Dokładna data założenia to 6 kwietnia 1965 roku. Pierwszym prezesem Budowlanych (pierwsza nazwa Warty) został Zenon Klin. Trzy lata po założeniu klubu piłkarze awansowali do klasy B aby w 1971 roku świętować awans do klasy A okręgu łódzkiego. W 1988 roku dochodzi do zmiany nazwy. Ze sportowej mapy znikają Budowlani, a pojawia się nazwa Warta. Kilka lat wcześniej pierwszy trening w klubie z Działoszyna odbył wielokrotny reprezentant Polski Robert Warzycha, który jest najbardziej znanym piłkarzem grającym w 50-letniej historii Warty.

Do IV ligi łódzkiej działoszynianie awansowali w 1999 roku pod wodzą Edwarda Przybylskiego. W jubileuszowym roku Warta ma szansę na awans do III ligi. W Wielką Sobotę wygrała 2:1 wyjazdowy mecz z rezerwami PGE GKS Bełchatów. W imieniu redakcji wszystkim osobom związanym z Wartą życzymy wszystkiego najlepszego i wielu, wielu lat sukcesów.

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments