Pewne zwycięstwo Pelikana Łowicz

Pelikan Łowicz pokonał Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:1 (2:1) w przedostatnim spotkaniu 24. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej. Zespół Bogdana Jóźwiaka przez cały mecz dyktował warunki gry, a bramkę stracił po błędzie Przemysława Perzyny. Gole dla gospodarzy zdobyli: Michał Adamczyk i Grzegorz Wawrzyński.

Od pierwszych minut spotkania przewagę osiągnął Pelikan. Zespół Bogdana Jóźwiaka wyszedł na plac gry z ofensywnym nastawieniem i już w 9. minucie objął prowadzenie. Centrę Damiana Kosiorka wykorzystał Michał Adamczyk i pewnie pokonał strzałem głową Radosława Liberę. Pelikan nadal atakował i był bliski podwyższenia prowadzenia. Dogodnych sytuacji nie wykorzystali jednak Bartosz Narożnik i Marcin Nowak. Jedna z nielicznych akcji Świtu przyniosła gościom wyrównującego gola. Po dośrodkowaniu w pole karne Przemysław Perzyna popełnił błąd i wypuścił futbolówkę. Do piłki dopadł Patryk Koziara i zrobiło się 1:1. Gospodarze nie załamali się takim obrotem sprawy i po upływie 120 sekund znów prowadzili. Tym razem celną główką popisał się Grzegorz Wawrzyński.

W drugiej połowie nadal stroną atakującą był Pelikan. Dobrze broniący Libera zapobiegł utracie kolejnych bramek. Wygrał między innymi pojedynek sam na sam z Damianem Kosiorkiem. W 70. minucie dopisało mu szczęście gdyż mocny strzał Adamczyka trafił w poprzeczkę bronionej przez niego bramki. Chwilę później piłka zatańczyła na linii bramkowej zanim padła łupem golkipera. W końcówce nic się już nie zmieniło i łowiczanie odnieśli zasłużone zwycięstwo.

Pelikan Łowicz – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:1 (2:1)
Bramki: Michał Adamczyk 9, Grzegorz Wawrzyński 40 – Patryk Koziara 38

Pelikan: Przemysław Perzyna – Bojaruniec, Marcin Nowak, Wawrzyński, Żółtowski – Kosiorek, Kiwała (24′ Dąbrowski), Bończak, Adamczyk – Kowalczyk (64′ Skupiński), Narożnik (90′ Michał Perzyna).
Trener: Bogdan Jóźwiak