Prestiżowa wygrana Włókniarza Konstantynów

Włókniarz Konstantynów okazał się lepszy w meczu derbowym, ogrywając rezerwy Sokoła Aleksandrów 3:0 (3:0) w spotkaniu 19. kolejki łódzkiej klasy okręgowej. Dzięki prestiżowemu zwycięstwu konstantynowianie utrzymali wysoką, piątą pozycję w tabeli.

O wyniku końcowym zadecydowała pierwsza połowa, w której konstantynowianie zdołali zdobyć w ciągu dwóch kwadransów trzy gole. Najpierw, po błędzie Mateusza Kozłowskiego, rzut karny na bramkę zamienił Michał Bartosik. Ten sam zawodnik kilka minut później wyprzedził Arkadiusza Simę i podwyższył rezultat na 2:0. Zielono-białych dobił Przemysław Cębrzyński, który wykorzystał dobre podanie od Kamila Mordalskiego i w sytuacji sam na sam ulokował piłkę w siatce. Przed przerwą gospodarze mieli jeszcze jedną dogodną okazję, ale Krystian Sut trafił tylko w słupek.

Po zmianie stron inicjatywę przejęli gracze rezerw Sokoła. Ataki konstruowane przez podopiecznych trenera Damiana Ostrowskiego nie przynosiły jednak wymiernych rezultatów, a skutkowały głównie groźnymi kontratakami ekipy prowadzonej przez trenera Marcina Herskiego. W 90. minucie z powodu napomnienia drugą żółtą kartką plac gry opuścić musiał Kozłowski.

Włókniarz Konstantynów – Sokół II Aleksandrów 3:0 (3:0)
Bramki: Michał Bartosik 2, Przemysław Cębrzyński

Włókniarz Konstantynów: Gajda – Andrzejewski, Skorupa, Mordalski, Komorowski, Idowski, Workiert, Cębrzyński, Knol, Bartosik, Sut. Na zmiany weszli: Łabuza, Cichosz, Rozwora, Wlazło

Sokół II Aleksandrów: Sima – Urbanowicz, Czerepiński, Kozłowski, Bogdański – Koziróg, Waszczyk, Karpiński, Wawrzeniak (46’ Wojtczyk), Czechulski, Waszczyk – Kuchciak (80’ J.Bistuła).