AKTUALNOŚCI
Czarne Koszule w Kleszczowie

Kolejny klub mający na swoim koncie mistrzostwo Polski zawita tej wiosny do Kleszczowa. W spotkaniu 28. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej walcząca o utrzymanie w lidze Omega zmierzy się z Polonią Warszawa. Popularne Czarne Koszule, podobnie jak ŁKS, są beniaminkiem trzeciej ligi. W poprzednim sezonie grały o szczebel niżej.

Jeszcze niedawno Polonia rywalizowała z Legią w najwyższej klasie rozgrywkowej. Problemy finansowe klubu z Konwiktorskiej spowodowały zdegradowanie z Ekstraklasy i w sezonie 2013/2014 musiał on rozpoczynać rozgrywki w IV lidze. Dwukrotny mistrz Polski (1946, 2000) szybko awansował do III ligi i w niej również miał odgrywać czołowe role. Tymczasem broni się przed spadkiem i w tabeli zajmuje dopiero szesnaste miejsce z 27 punktami na koncie.

Omega w rundzie jesiennej sprawiła ogromną niespodziankę pokonując Polonię na wyjeździe 3:2. Był to pierwszy mecz Tomasza Jaworskiego w roli pierwszego szkoleniowca kleszczowskiego klubu. Dwa gole zdobył wtedy Mariusz Solecki, a jednego Dominik Cukiernik. W bramce Omegi najprawdopodobniej zobaczymy ponownie młodego Konrada Kiepurę (na zdjęciu), który z konieczności musiał zostać pozyskany przez działaczy z Kleszczowa. Paweł Wiśniewski i Michał Zientarski są bowiem kontuzjowani i nie wiadomo kiedy wrócą do treningów. Szybszy wydaje być się powrót tego drugiego golkipera.

Początek środowego spotkania o 17:00, a mecz poprowadzi Rafał Michalak ze Skierniewic.

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments