Mariusz Rachubiński dał zwycięstwo

Szczęśliwe, ale zasłużone zwycięstwo 2:1 (1:0) odnieśli piłkarze Neru Poddębice nad Zawiszą Rzgów w spotkaniu 27. kolejki IV ligi łódzkiej. Lider rozgrywek przełamał tym samym złą serię i sięgnął po komplet punktów. Podopieczni trenera Piotra Szarpaka zwycięskiego gola zdobyli w ostatniej chwili po tym jak rzut karny pewnie wykorzystał Mariusz Rachubiński.

Niestety było to spotkanie obfitujące w poważne urazy. Już w 10. minucie boisko w wyniku kontuzji musiał opuścić Kamil Jóźwiak. Piłkarz gospodarzy w sytuacji sam na sam zderzył się z Michałem Marciniakiem i karetką został odwieziony do szpitala im. Mikołaja Kopernika, w którym przeszedł szybko zabieg operacyjny.  Zawisza postawił przyjezdnym trudne warunki. Poddębiczanie mieli wyraźną przewagę, ale gospodarze grali ofiarnie w defensywie. Na pierwszego gola kibice musieli czekać do 38. minuty kiedy na listę strzelców wpisał się Dariusz Jarczewski.

Ambitnie grający Zawisza w 51. minucie zdołał wyrównać. Na strzał zdecydował się Robert Dróżdż, a futbolówkę niefortunnie odbił Marcin Dopierała, który posłał ją do własnej siatki. W 66. minucie doszło do kolejnego groźnego urazu, w którym ucierpiał Olaf Okoński. Najlepszy strzelec lidera rozgrywek prawdopodobnie zerwał więzadła krzyżowe i wszystko wskazuje na to, że do końca sezonu już nie zagra. Kiedy wszystko wskazywał no to, że mecz zakończy się  remisem w doliczonym czasie gry faulowany w polu karnym gospodarzy został Mariusz Rachubiński. Sam poszkodowany chwilę później wykorzystał jedenastkę i zapewnił swojej drużynie komplet punktów.

Zawisza Rzgów – Ner Poddębice 1:2 (0:1)
Marcin Dopierała 51 (sam.) – Dariusz Jarczewski 38, Mariusz Rachubiński 90+4

Zawisza: Wawrzyński – Madejski, Poros ż, Czernik ż, Dróżdż – Kaczmarkiewicz (86′ Stępniewski), Marcioch, Lukanović, Wiśniewski ż (75′ Osiński) – Jóźwiak, (10′ Mielczarek), Rechciński ż.

Ner: Marciniak – Owczarek, Gniadzik, Dopierała (61′ Bogołębski), Woźniak – Świątkiewicz, Rachubiński, Kubiak, Jarczewski (82′ Paluch) – Pabjańczyk, Okoński (66′ Stasiak).