CLJ: Ważne wyjazdowe zwycięstwo ŁKS

Bardzo ważne zwycięstwo w walce o utrzymanie w Centralnej Lidze Juniorów Starszych odnieśli piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego. Biało-czerwono-biali wygrali na wyjeździe z Olimpią Elbląg 3:0 (1:0) i praktycznie zapewnili sobie ligowy byt na przyszły sezon. Remis odnotowali natomiast młodzi piłkarze GKS Bełchatów.

Spotkanie w Elblągu było pojedynkiem o sześć punktów. Obie drużyny musiały wygrać, aby przedłużyć swoje szanse na pozostanie w lidze. Łodzianie wyszli na prowadzenie w 35. minucie po trafieniu Łukasza Dynela. W końcówce powiększyli rozmiary zwycięstwa. Najpierw na listę strzelców w 88. minucie wpisał się Jakub Olejniczak, a w drugiej minucie doliczonego czasu gry końcowy rezultat ustalił Arkadiusz Jakubowski. W innym meczu drugi zespół z naszego regionu – GKS Bełchatów zremisował bezbramkowo z KSZO Junior Ostrowiec Świętokrzyski.  To właśnie z tym zespołem w następnym meczu spotka się ŁKS Łódź. Na dwie kolejki przed końcem obu zespołom do utrzymania brakuje zaledwie jednego punktu.

Dobre wspomnienia z Elbląga będą mieli również młodzi piłkarze UKS SMS Łódź. Łodzianie wygrali na wyjeździe z miejscową Concordią 2:0 w spotkaniu 10. kolejki Makroregionalnej Ligi Juniorów Młodszych. Występujący w tej klasie rozgrywkowej GKS Bełchatów zremisował na własnym boisku z Wigrami Suwałki 1:1. UKS SMS zajmuje czwarte, a GKS siódme miejsce w tabeli.