AKTUALNOŚCI
Korona Kielce wygrała Kanzas Cup

Za nami I edycja Międzynarodowego Turnieju Kanzas Poland Cup 2015, którego gospodarzem był Konstantynów Łódzki. W gronie dziesięciu drużyn najlepszy okazała się Korona Kielce, która po dramatycznym finale pokonała GKS Bełchatów. Trzecie miejsce zajął Włókniarz Konstantynów.


keeza komplety sportowe

Dwudniowy turniej na starcie zgromadził niespełna 200 zawodników z całej Europy, w tym Polaków, Litwinów, Łotyszy i Węgrów. W niedzielę rozegrano decydujące spotkania. W pierwszym półfinale po niezwykle emocjonującym spotkaniu GKS Bełchatów wygrał po serii rzutów karnych 3:2 z GKS Katowice. W regulaminowym czasie gry padł bezbramkowy remis. Niewątpliwie bohaterem bełchatowian był bramkarz Dominik Biniek, który obronił aż trzy jedenastki, zapewniając swojej drużynie udział w finale. Drugi półfinał to prawdziwy majstersztyk w wykonaniu zawodników Włókniarza Konstantynów oraz Korony Kielce. Osłabiony brakiem aż 5 podstawowych zawodników zespół gospodarzy ostatecznie przegrał 0:1 po szybko straconej bramce.

W meczu o 3 miejsce Włókniarz Konstantynów po raz kolejny spotkał się z GKS Katowice i po raz kolejny wygrał wynikiem 2:1. Tym razem to GKS pierwszy wyszedł na prowadzenie, ale przebłysk geniuszu pomocnika gospodarzy Jakuba Ziąbka, który w ciągu kilku minut strzelił dwie bramki, pozwolił gospodarzom Kanzas Poland Cup zająć trzecie miejsce.
W wielkim finale spotkały się niewątpliwie dwie najlepsze drużyny dwudniowego turnieju Kanzas Poland Cup 2015 czyli GKS Bełchatów i Korona Kielce. W regulaminowym czasie gry padł remis 1:1. W serii rzutów karnych lepsza okazała się drużyna z województwa świętokrzyskiego i to Korona została triumfatorem I edycji Międzynarodowego Turnieju Kanzas Poland Cup 2015.

Piłkarski poziom zespołów biorących udział w naszym turnieju przeszedł nasze oczekiwania i mam nadzieję, że Kanzas Poland Cup stanie się corocznym wydarzeniem w polskiej, młodzieżowej piłce nożnej – powiedział organizator turnieju i prezes klubu Włókniarz Konstantynów, Jarosław Banasiak.

Mecz o 9 miejsce:
Sokół Aleksandrów – Panavezys Lithuania 0:3 – walkower
Mecz o 7 miejsce:
Csongrad-Szeged Hungary – ŁKS Łódź 0:1
Mecz o 5 miejsce:
Orzeł Łódź – BFC Daugavpils 0:0, karne 2:0
Mecz o 3 miejsce:
Włókniarz Konstantynów – GKS Katowice 2:1
Finał:
GKS Bełchatów – AP Korona Kielce 1:1, karne 1:2

Klasyfikacja końcowa:
1. AP Korona Kielce
2. GKS Bełchatów SA
3. Włókniarz Konstantynów
4. GKS Katowice
5. Orzeł Łódź
6. BFC Daugavpils Latvia
7. AP ŁKS Łódź
8. Csongrad-Szeged Hungary
9. Panavezys Lithuania
10. Sokół Aleksandrów

Nagrody indywidualne
Najlepszy zawodnik: Kornel Łosak (Korona Kielce)
Najlepszy bramkarz: Dominik Biniek (GKS Bełchatów)
Najlepszy technik: Kornel Stankiewicz (GKS Bełchatów)
Najlepszy strzelec: Jakub Ziąbka (Włókniarz Konstantynów – 5 bramek)
Najwszechstronniejszy zawodnik: Daniel Skrobek (GKS Katowice)
Najmłodszy zawodnik: Filip Młynarczyk (Włókniarz Konstantynów)
Najładniejsza bramka turnieju: Tomasz Włoskowicz (Włókniarz Konstantynów)
Nagroda Fair Play: BFC Daugavpils Latvia

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
ŁKS
8 lat temu

ŁKS 1999 miejsce to dedykuje wspaniałemu koordynatorowi i zarządowi !!!