17-letni bramkarz z czystym kontem

Lechia Tomaszów wygrała 1:0 (1:0) z Pilicą Białobrzegi w meczu przedostatniej kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej. Zwycięskiego gola zdobył w 22. minucie spotkania Brazylijczyk Jardel. Wydarzeniem był debiut w seniorskiej drużynie 17-letniego bramkarza Patryka Grejbera. Zachował on czyste konto.

Lechia od pierwszej minuty uzyskała wyraźną przewagę, którą udokumentowała w 22. minucie. Dynamicznie w pole karne wbiegł Marcin Mirecki, który wyłożył piłkę a ósmy metr do Jardela. Brazylijczyk pewnym strzałem pod poprzeczkę dał gospodarzom prowadzenie. Gospodarze nadal dominowali, ale nie stworzyli już klarownych sytuacji podbramkowych.

W drugiej połowie mecz się wyrównał. Pilica w końcówce zdołała nawet zyskać optyczną przewagę, ale pewnie grająca defensywa Lechii nie dała gościom zagrozić bramce bronionej przez 17-letniego Patryka Grejbera. – Czekaliśmy na taki mecz aby dać Patrykowi szansę gry w pierwszym zespole. Spisał się bez zarzutu, a jego udane interwencje spotykały się z aplauzem publiczności. W sobotę jedziemy do Radomia powalczyć o wygraną. Gramy naprawdę niezłą piłkę – podsumował mecz Adam Król, dyrektor sportowy Lechii.

Lechia Tomaszów – Pilica Białobrzegi 1:0 (1:0)
Bramka: Jardel Muniz Cruz 22

Lechia: Grejber – Prusinowski, Matuszczyk, Cyran, Milczarek – Potakowski (67′ Król), Szymczak (89′ Wiejak), Żytek ż, Mirecki (77′ Matysiak) – Jardel (90′ Dolot), Rozwandowicz.