Koncert Roberta Kowalczyka

Znakomitą formę zaprezentował napastnik Pelikana Łowicz Robert Kowalczyk, który zdobył cztery bramki w spotkaniu 33. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej. Dzięki jego trafieniom zespół Bogdana Jóźwiaka rozbił rezerwy mistrza Polski 4:1 (2:0).

Pozyskany w przerwie zimowej ze Zjednoczonych Stryków Kowalczyk rozpoczął swój popis już w 4. minucie kiedy po raz pierwszy pokonał bramkarza rezerw Legii Warszawa Artura Halucha. Pelikan przeważał, a Kowalczyk dwoił się i troił szukając kolejnych możliwości do zdobycia bramki. Udało mu się to po raz drugi w 21. minucie i gospodarze prowadzili do przerwy 2:0.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Pelikan dominował na boisku i dziesięć minut po zmianie stron było 3:0. Ponownie w roli głównej wystąpił Kowalczyk. Legia II odpowiedziała trafieniem z rzutu karnego Norberta Misiaka. Wynik spotkania ustalił najlepszy tego dnia na boisku Kowalczyk, który chwilę później zmieniony został przez Patryka Nasalskiego. Dzięki temu mógł zebrać masę braw od łowickiej publiczności.

Pelikan Łowicz – Legia II Warszawa 4:1 (2:0)
Bramki dla Pelikana: Robert Kowalczyk 4, 21, 55, 90

Pelikan: Perzyna – Bojaruniec ż, Marcin Nowak, Żółtowski, Broniarek – Kosiorek (56′ Kiwała), Konrad Kowalczyk ż, Skupiński (86′ Bończak), Narożnik (68′ Dąbrowski), Adamczyk – Robert Kowalczyk (90′ Nasalski).