Jutrzenka Warta wraca do IV ligi

Na trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek w sieradzkiej klasie okręgowej poznaliśmy zespół, który awansował do IV ligi łódzkiej. Zaskoczenia nie było. Jutrzenka Warta grała zdecydowanie najrówniej i w Boże Ciało przypieczętowała swój powrót na czwartoligowe boiska.

Zespół Juve potrzebował punktu w spotkaniu z LGKS Charłupia Mała. Nikt jednak o remisie nie myślał i już w 2. minucie gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Emilian Sulgan. Ten sam piłkarz tuż przed przerwą podwyższył na 2:0. W drugiej połowie gospodarze nadal byli stroną dominującą i dołożyli jeszcze cztery bramki – w tym trzy w ostatnich dziesięciu minutach. Na 3:0 gola zdobył tuż po wznowieniu gry Oktawian Maliszewski, a w końcówce golkipera gości pokonali: Jakub Jurga i dwukrotnie Łukasz Kubiak.

Kolejne zwycięstwo odniósł zespół Czarnych Rząśnia, który na własnym boisku pokonał Jagę Lututów 3:0 (2:0). Wynik meczu otworzył już w 10. minucie Łukasz Michalski, a dwie kolejne bramki strzelił Kacper Bartosiak. Dwa gole zapisał na swoim koncie także lider strzelców w sieradzkiej okręgówce Tomasz Marecki (Orkan Buczek), a jego zespół wygrał 4:1 z LZS Brąszewice.