Młodzi dostali szansę w Łęcznej

Aż pięciu zmian w wyjściowym składzie dokonał trener PGE GKS Bełchatów Kamil Kiereś przed ostatnim meczem sezonu z Górnikiem Łęczna. W T-Mobile Ekstraklasie zadebiutował Dawid Flaszka (na zdjęciu), a w pierwszej jedenastce zameldował się między innymi Mateusz Szymorek. Młoda drużyna Bełchatowa sprawiła dużo kłopotów walczącym o życie gospodarzom.

Górnik doskonale zdawał sobie sprawę, że wygrana nad zdegradowanym zespołem PGE GKS zapewni im utrzymanie w lidze. Już w 3. minucie mogło być 1:0 dla gospodarzy, ale Shpetim Hasani trafił tylko w boczną siatkę. Reprezentant Kosowa lepiej ustawił celownik w 23. minucie kiedy wykorzystał świetne dogranie piłki przez Fiodora Cernycha. Hasani uprzedził Emilijusa Zubasa i skierował futbolówkę do bramki. Chwilę później mogło być 2:0, ale Marcin Flis w ostatniej chwili zatrzymał Cernycha. Gospodarze protestowali, gdyż ich zdaniem zawodnik PGE GKS zagrał piłkę ręką, ale sędziowie nakazali grać dalej. Do przerwy utrzymało się jednobramkowe prowadzenie gospodarzy.

Druga część gry przyniosła więcej emocji. Obie drużyny stworzyły kilka groźnych sytuacji podbramkowych. Sergiusz Prusak w bramce Górnika nie dał się jednak pokonać, a gospodarzom brakowało precyzji. Łęcznianie grali w ostatnim kwadransie rozluźnieni gdyż znali wynik spotkania w Chorzowie, w którym Ruch prowadził z Zawiszą Bydgoszcz 3:1. Było jasne, że to bydgoszczanie podzielą los drużyny Kamila Kieresia. Najbliżej wyrównania był Flaszka, który w 86. minucie próbował zdobyć bramkę nożycami. Niestety zachował się zbyt nerwowo i futbolówka przeleciała nad bramką. Wielka szkoda, gdyż kolejna taka okazja w najwyższej klasie rozgrywkowej może mu się nieprędko przytrafić. W odpowiedzi świetnej sytuacji nie wykorzystał Hasani.

Bełchatowianie zeszli z boiska pokonani, a po tym meczu z pewnością rozpoczną się pytania o dalszy los PGE GKS. Jedno w tym momencie wydaje się pewne – zespół czekają potężne zmiany kadrowe.

Górnik Łęczna – PGE GKS Bełchatów 1:0 (1:0)
Bramka: Hasani 23

PGE GKS: Zubas – Witasik ż, Baranowski, Flis (66′ Michalski), Szymorek – Rachwał ż, Poźniak, Zięba (61′ Małkowski), Flaszka, Prokić – Olszar (61′ Bartosiak).