MKP-Boruta Zgierz z Pucharem Polski!

MKP-Boruta Zgierz zdobywcą Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim! Czwartoligowiec sprawił ogromną niespodziankę pokonując w rzutach karnych trzecioligową Lechię Tomaszów 4:3. Normalny czas gry oraz dogrywka nie przyniosły bramek. Poniżej zapis relacji live!

Oto składy drużyn:

MKP-Boruta Zgierz: Krystian Ilnicki (119′ Maciej Kaźmierski) – Tomasz Antczak, Dominik Kowalski (120′ Arkadiusz Błaszczyk), Paweł Plewka ż, Patryk Retkowski – Krzysztof Baszczyński, Damian Antosik, Przemysław Snita ż (93′ Wojciech Banaszczyk), Igor Olesiński (73′ Kamil Gil), Sebastian Ceglarz – Patryk Pietrasiak.

Lechia Tomaszów: Artur Holewiński – Maciej Prusinowski ż (46′ Andrzej Dolot), Kamil Cyran, Łukasz Matuszczyk, Mateusz Milczarek (87′ Mateusz Matysiak ż) – Klaudiusz Król (64′ Daniel Potakowski), Wiktor Żytek, Kamil Szymczak, Marcin Mirecki, Jardel Muniz Cruz (109′ Szymon Wiejak), Jakub Rozwandowicz.

16:57 – Piłkarze już na murawie, Marcin Tarociński przedstawia właśnie składy.

1′ – rozpoczyna zespół ze Zgierza

2′ – rzut rożny dla MKP-Boruty

2′ – dośrodkowanie pewnie wyłapuje Artur Holewiński

4′ – gospodarze rozpoczęli bardzo ambitnie i znów stworzyli zagrożenie pod bramką Lechii. Nikt nie zamknął jednak dośrodkowania w pole karne

6′ – pierwsza groźna akcja Lechii. Jardel podał do Rozwandowicza, ale w aut wybili piłkę defensorzy MKP-Boruty

8′ – kontra gospodarzy. Potężny strzał Patryka Pietrasiaka broni Holewiński. Rzut rożny dla MKP-Boruty jednak bez zagrożenia dla bramki Lechii

10′ – teraz korner dla tomaszowian

12′ -gra przeniosła się w środkową strefę boiska. Obie drużyny dopingują zorganizowane grupy kibiców

13′ – na trybunach dokładnie 768 kibiców

15′ – po kwadransie gry 0:0

19′ – tempo gry siadło, optyczna przewaga należy do gospodarzy

22′ – jak na razie nie widać różnicy klas między zespołami. Czwartoligowy MKP-Boruta nie ustępuje trzecioligowej Lechii

26′ – Lechia blisko zdobycia bramki, ale sędzia odgwizdał spalonego. Nadal 0:0

28′ – kolejna groźna kontra MKP-Boruty. Piłkę z własnego pola karnego wybił Wiktor Żytek

30′ – z dystansu próbował Marcin Mirecki. Piłka odbiła się od jednego z obrońców i przeleciała minimalnie obok słupka. Rzut rożny

31′ – 1/3 meczu za nami. Jak na razie wynik bez zmian – 0:0

33′ – żółta kartka dla Przemysława Snity (MKP-Boruta)

37′ – odważne wyjście Holewińskiego wyjaśniło sytuację pod bramką Lechii. Znów gra przeniosła się w środkową strefę boiska

41′ – żółta kartka dla Macieja Prusinowskiego (Lechia)

42′ – coraz bliżej przerwy, pachnie dziś w Zgierzu dogrywką…

43′ – zagotowało się pod bramką Lechii, nikt nie zamknął groźnego dośrodkowania. Od bramki Holewiński

45′ – po pierwszej połowie mamy remis 0:0

17:55 – w przerwie liczne konkursy dla publiczności, sponsorem technicznym spotkania jest firma Keeza, która przygotowała okolicznościowe koszulki i proporczyki

18:01 – nad Zgierzem znów świeci słońce, a jeszcze niedawno wydawało się, że ciemne chmury przyniosą deszcz. Za chwilę początek drugiej połowy

18:04 – zaczynamy drugą część meczu, czy przyniesie ona rozstrzygnięcie?

46′ – zmiana w Lechii. Andrzej Dolot zastąpił Macieja Prusinowskiego

48′ – powinno być 1:0 dla Lechii. Krystian Ilnicki w świetnym stylu obronił strzał Mireckiego

49′ – dwa rzuty rożne dla gości, znów świetnie i czujnie w bramce Ilnicki

50′ – minimalnie nad poprzeczką Mirecki. Trwa napór Lechii

53′ – Ilnicki ma pełne ręce roboty. Obronił groźną główkę Żytka

55′ – doskonałą sytuację zmarnował Rozwandowicz. Lechia zamknęła MKP-Borutę na własnej połowie

57′ – interweniujący Ilnicki zderzył się z Jardelem, na szczęście może kontynuować mecz

60′ – kontra gospodarzy. W dobrej sytuacji znalazł się Igor Olesiński, ale fatalnie spudłował

64′ – najlepsza sytuacja dla MKP-Boruty. Strzał Pietrasiaka obronił Holewiński

65′ – Klaudiusz Król zmieniony przez Daniela Potakowskiego

69′ – znów Holewiński ratuje Lechię. Coraz groźniejszy MKP-Boruta. Teraz to zgierzanie mają inicjatywę

70′ – rzut rożny dla Lechii. Obrońcy MKP-Boruty jednak wybijają piłkę

73′ – zmiana w zespole gospodarzy. Kamil Gil zastąpił Igora Olesińskiego

74′ – kolejne dwa rzuty rożne dla Lechii

76′ – kwadrans do końca regulaminowego czasu, wiele wskazuje na to, że będziemy świadkami dogrywki

78′ – rzut rożny dla MKP-Boruty

80′ – Rozwandowicz mógł strzelić gola. W ostatniej chwili piłkę wybił mu obrońca gospodarzy. To powinna być bramka!

86′ – rzut wolny dla Lechii. Piłka przeleciała jednak wysoko nad poprzeczką. Czekają nas chyba dodatkowe emocje

87′ – zmiana w Lechii. Mateusza Milczarka zastąpił Mateusz Matysiak

90′ – meczową piłkę miała Lechia. Z rogu dośrodkowywał Kamil Szymczak, a Kamil Cyran nie trafił z kilku metrów w piłkę!!! To była stuprocentowa sytuacja

90′ – sędzia doliczył 3 minuty

18:53 – mamy w Zgierzu dogrywkę.

18:58 – rozpoczynamy pierwszą część dogrywki

93′ – Przemysława Snitę zastąpił w zespole MKP-Boruty Wojciech Banaszczyk

95′ – groźnie pod bramką Lechii. Na murawie leży Holewiński. Może kontynuować mecz

100′ – w dogrywce jak na razie bardzo spokojnie, pachnie rzutami karnymi

103′ – Mateusz Matysiak przerwał faulem kontrę gospodarzy, obejrzał żółtą kartkę

105′ -Paweł Plewka chciał wymusić rzut karny. Został ukarany kartką

106′ – zmiana stron i rozpoczyna się ostatni kwadrans gry. Jeśli nie przyniesie bramki to będziemy mieli rzuty karne

108′ – nieprawdopodobna nieskuteczność graczy Lechii. Trzech z nich miało możliwość zdobycia gola i żaden nie trafił!

111′ – Ilnicki broni nogami strzał Matysiaka. Bramkarz MKP-Boruty rozgrywa dziś kapitalny mecz

118′ – zespoły już powoli przygotowują się do rzutów karnych. Ilnicki czy Holewiński – który z nich zostanie bohaterem?

119′ – pokerowa zagrywka gospodarzy. Ilnickiego zastąpił w bramce Maciej Kaźmierski!

120′ – jeszcze jedna zmiana w zespole MKP-Boruty. Dominika Kowalskiego zastąpił Arkadiusz Błaszczyk

RZUTY KARNE!!!

– rozpocznie Lechia Tomaszów

– 1:0 dla Lechii – Łukasz Matuszczyk!

– Patryk Pietrasiak nie trafia – broni Holewiński!

– Wiktor Żytek nie trafia – broni Kaźmierski!

– 1:1 – Krzysztof Baszczyński

– w poprzeczkę Marcin Mirecki!

– 1:2 – Kamil Gil – prowadzi MKP-Boruta!

– 2:2 – gol Kamila Szymczaka, Lechia jeszcze walczy

– 2:3 – Sebastian Ceglarz!!! – MKP-Boruta blisko pucharu!

– 3:3 – Szymon Wiejak!

– 3:4 – Damian Antosiiiiik – Sensacja w Zgierzu! – MKP-Boruta z Pucharem Polski!!!