Strzelecki popis Lechii Tomaszów

Bardzo dobrą formę strzelecką zademonstrowała Lechia Tomaszów w kolejnym meczu sparingowym. Po nikłej porażce 0:1 (0:0) ze spadkowiczem z T-Mobile Ekstraklasy podopieczni trenerów Dariusza Rogulskiego i Marcina Pogorzały rozbili aż 7:1 czwartoligową Żyrardowiankę Żyrardów. Mecz trwał 120 minut (4 kwarty po 30 min).

W spotkaniu z Żyrardowianką po raz kolejny trenerom Lechii zaprezentowała się armia testowanych zawodników. Z dobrej strony pokazał się strzelec dwóch bramek Dominik Cukiernik (ostatnio Omega Kleszczów). Trzy razy bramkarzy gospodarzy pokonał Dawid Stańdo, a po jednym trafieniu zanotowali również Marcin Mirecki i Łukasz Matuszczyk z rzutu karnego. – Cały czas testujemy, cały czas szukamy szczególnie graczy o statusie młodzieżowca. W poniedziałek siadamy z zarządem klubu i być może zdecydujemy o tym, z którymi zawodnikami ewentualnie podpiszemy kontrakty – mówi Adam Król, dyrektor sportowy Lechii.

Żyrardowianka Żyrardów – Lechia Tomaszów 1:7 (0:1, 0:0, 0:2, 1:4)
Bramki dla Lechii: Dawid Stańdo 3, Dominik Cukiernik 2, Marcin Mirecki, Łukasz Matuszczyk-karny

Lechia (I i II kwarta): Chachuła – Olejnik, Cyran, Matuszczyk, Milczarek – Kolasa, Szymczak, Żytek, Krawczyk – Kabaniuk, Mirecki

(III-IV kwarta): Przybylski – Matysiak, Dolot, Milczarek, Król – Cieślik, Dąbrowski, Szymczak, Łazowski – Cukiernik, Stańdo

Kolejny mecz sparingowy Lechia zagra w najbliższy wtorek (14 lipca) o 17:30 w Żarnowie, a rywalem zespołu Dariusza Rogulskiego będzie KS Paradyż.