Soszyński szerzej otworzył Sejf Piotrków

Były reprezentant młodzieżowych reprezentacji Polski, były gracz między innymi ŁKS Łódź, Piotrcovii-Ptak, Ceramiki Opoczno czy Zawiszy Rzgów Jarosław Soszyński okazał się bohaterem spotkania II rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu piotrkowskiego. Strzelił zwycięskiego gola dla drużyny Sejfu Piotrków Słowackiego 66 w meczu z LKS Lubochnia. Amatorzy wygrali 2:1 (1:1).

W pierwszej rundzie Sejf Piotrków łatwo rozprawił się z B-klasowym KS Grocholice, wygrywając 6:1 (3:0). Tydzień później poprzeczka zawieszona została jednak znacznie wyżej gdyż do Piotrkowa przyjechał LKS Lubochnia, który w poprzednim sezonie należał do czołówki piotrkowskiej klasy okręgowej. Na boisku różnicy nie było jednak widać, a wręcz przeciwnie. Pierwszego gola dla Sejfu strzelił w 24. minucie Włodzimierz Robaszek. Wyrównanie padło kilka minut później po fatalnym błędzie defensywy, wykorzystanym przez Michała Pietrzyka. Do przerwy było 1:1. W drugiej połowie do głosu doszli ligowcy, ale pod bramką Piotra Olejnika brakowało precyzji. Decydująca akcja miała miejsce w 79. minucie. Damian Stankowski zagrał świetną piłkę do Jarosława Soszyńskiego, który pewnym strzałem pokonał bramkarza gości. Wynik 2:1 utrzymał się do ostatniego gwizdka.

Warto wspomnieć, że cały mecz na pozycji stopera zagrał wiceprezes ŁKS Tomasz Salski (były piłkarz Zawiszy Rzgów). Zaprezentował się ze świetnej strony, a gdyby regularnie trenował to mógłby w opinii obserwatorów powalczyć o miejsce w składzie trzecioligowej drużyny Marka Chojnackiego.

W pewien sposób nawiązujemy do fajnej przygody sprzed trzech lat kiedy Insomnia Piotrków doszła aż do ćwierćfinału pucharowych rozgrywek co było ewenementem w skali kraju. Czekamy na kolejnego rywala – powiedział Marcin Cecotka, współwłaściciel Klubu Sejf Piotrków Słowackiego 66.

Sejf Piotrków Słowackiego 66 Piotrków – LKS Lubochnia 2:1 (1:1)
Bramki: Włodzimierz Robaszek 24, Jarosław Soszyński 79 – Michał Pietrzyk 32

DSCF9429

Sejf Piotrków pokonał kolejną przeszkodę. Jest już w III rundzie Pucharu Polski na szczeblu okręgu piotrkowskiego.