RKS Rzeczyca pierwszym liderem

Za nami inauguracyjna kolejka piotrkowskiej klasy okręgowej. Mecze były bardzo zacięte, a pierwszym liderem został beniaminek RKS Rzeczyca, który jako jedyny wygrał różnicą dwóch bramek. Strzelecką formą w meczu z LKS Lubochnia błysnął Bartosz Urbańczyk. Trzy strzelone bramki dały mu prowadzenie w klasyfikacji snajperów.

Pierwszego gola w nowym sezonie strzelił Daniel Jabłecki w 42. minucie spotkania Świt Kamieńsk – GUKS Gorzkowice. Gospodarze odpowiedzieli trafieniem Szymona Błachowicza, ale Jabłecki tuż przed końcem meczu zapewnił prestiżową wygraną drużynie z Gorzkowic.

Zacięte spotkanie obejrzeli również kibice w Niewiadowie. Miejscowa Stal była faworytem meczu z LKS Lubochnia, ale derby rządzą się zwykle swoimi prawami. Po dwóch golach Bartosza Urbańczyka gospodarze prowadzili do przerwy 2:0. W drugiej części gry skuteczniejsi byli przyjezdni, ale nie zdołali wywieźć z Niewiadowa nawet jednego punktu. Stal wygrała 3:2.

IMG_7656

Stal Niewiadów chce w tym sezonie walczyć o najwyższe cele. Fot: Paweł Adamus

Start Niechcice nie popsuł święta w Rzeczycy. Miejscowy RKS, dla którego był to pierwszy, historyczny mecz w okręgówce, pewnie pokonał rywala 2:0 po golach Michała Żądło i Łukasza Raczyńskiego. Jeśli chodzi o pozostałych beniaminków to jeden punkt z LKS Mniszków wywalczyła Grabka Grabica, a Kawaleria Tomaszów uległa 0:1 Ceramice Opoczno.