AKTUALNOŚCI
Rezerwy Sokoła też prowadzą w tabeli

To historyczny weekend dla seniorskich drużyn Sokoła Aleksandrów. Zarówno pierwsza jak i druga drużyna prowadzi w ligowej tabeli zachowując miano niepokonanych. Grające w łódzkiej okręgówce rezerwy Sokoła odniosły czwartą wygraną i z kompletem punktów wyprzedzają resztę stawki. Sokół II przywiózł komplet punktów z Koluszek.


 

Od pierwszego gwizdka spotkania w Koluszkach gra toczyła się głównie w środku pola. Na boisku nie brakowało walki, za to okazji strzeleckich było jak na lekarstwo. W konstruowaniu akcji na pewno nie pomagała fatalnie przygotowana murawa. Jako pierwsi bramce rywala zagrozili aleksandrowianie, a konkretnie Jakub Rogalski. Uderzenie skrzydłowego w nieznacznej odległości minęło słupek bramki KKS. Odpowiedź koluszkowian była błyskawiczna. Do futbolówki zagranej za plecy defensorów Sokoła dopadł Tomasz Łapin i w sytuacji sam na sam przelobował Patryka Kosteckiego. Do końca pierwszej części spotkania Sokół bił głową w przysłowiowy mur.

Po zmianie stron zielono-biali próbowali przejąć inicjatywę i dyktować tempo gry. Przez dłuższy czas nie przekładało się to na efekt w postaci gola. Dopiero w 70. minucie udało się sforsować obronę gospodarzy. Futbolówkę do siatki wpakował Rogalski. Niespełna kwadrans później aleksandrowianie zadali ostateczny cios. Dośrodkowanie z prawej strony boiska wykorzystał Patryk Malinowski, zapewniając Sokołowi zwycięstwo.

W pierwszej połowie graliśmy chaotycznie. Nie potrafiliśmy utrzymać się przy piłce. Druga połowa wyglądała zupełnie inaczej. Wzięliśmy się w garść i udało nam się wygrać. Na pewno rywal nie był zbyt wymagający. Wydaje mi się, że podeszliśmy do meczu nieco lekceważąco. W szatni trener powiedział nam kilka słów, co od razu przełożyło się na o wiele lepszą grę. Naszą słabszą stroną było to, że w pierwszej połowie nie potrafiliśmy wyprowadzić piłki, a tym bardziej się przy utrzymać. Z kolei nasi rywale nie imponowali przygotowanie fizycznym, co było widoczne w drugiej połowy gdy podkręciliśmy tempo. Cieszę się ze strzelonego gola, jednak najważniejsza jest drużyna i to, że zanotowaliśmy kolejne zwycięstwo – powiedział Jakub Rogalski, strzelec jednego z goli.

KKS Koluszki – Sokół II Aleksandrów 1:2 (1:0)
Bramki: Tomasz Łapin 17 – Jakub Rogalski 70, Patryk Malinowski 84

KKS Koluszki: Adamczyk – K. Bryszewski, M. Bryszewski, Dymowicz, Jeżyk – Kowalski, Łapin, Lipiński, Marczyk, Pawlicki – Skorzycki

Sokół Aleksandrów: Kostecki – Urbanowicz, Wilanowski (65′ Wawrzeniak), Wijas, Indraszczyk – Bistuła, Waszczyk, Osajda (60′ Ochlik), Tomczak (46′ Malinowski) – Rogalski, Kadłubiak

Autor: KN

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments