Bednarek dał trzy punkty Włókniarzowi

Włókniarz Zelów wygrał czwartoligowe derby powiatu bełchatowskiego. W spotkaniu 8. kolejki pokonał przed własną publicznością Astorię Szczerców 1:0 (0:0), a zwycięskiego gola zdobył w 76. minucie Rafał Bednarek. Kibice obejrzeli bardzo zacięty mecz, a bardzo dobrze broniący się zespół ze Szczercowa był bliski wywiezienia jednego punktu.

Podobnie jak przed kilkoma dniami w Kleszczowie zespół Jacka Popka przyjął defensywną taktykę nastawiając się na kontry. Włókniarz długo nie był w stanie sforsować obrony przyjezdnych, a jeśli już dochodził pod pole karne rywala to sytuacje wyjaśniali defensorzy Astorii na czele z dobrze broniącym Andrzejem Gonerskim.

Do 76. minuty pachniało w Zelowie bezbramkowym remisem. Wtedy to zelowianie zdobyli zwycięskiego gola, którego autorem był Rafał Bednarek. Po spotkaniu trener gospodarzy Tomasz Fiszer przyznał, że Astoria zaskoczyła go bardzo dobrą grą. – W tym meczu stworzyliśmy najmniej sytuacji podbramkowych ze wszystkich spotkań w sezonie. Dlatego tym bardziej cieszą mnie trzy punkty. Astoria zagrała bardzo dobrze taktycznie i mieliśmy wielki problem aby dochodzić do strzeleckich sytuacji – powiedział szkoleniowiec Włókniarza.

Włókniarz Zelów – Astoria Szczerców 1:0 (0:0)
Bramka: Rafał Bednarek 76

Włókniarz: Robakiewicz – Ratajczyk, Piotrowski ż, Muszyński, Sebastian Krajda (46′ Kucharski ż) – Kaliski (85′ Zając), Jarosiński, Górzawski, Jakub Dregier ż, Norbert Dregier – Bednarek (80′ Grzelak).

Astoria: Gonerski – Matysiak ż, Pęciak, Pietkiewicz, Sadziński – Siciarz (67′ Kubiak), Skała ż, Stępnik, Kamil Wańdoch ż (73′ Rudzki ż), Konrad Wańdoch (80′ Tomasz Siewiera) – Wieczorek ż (46′ Mateusz Siewiera).