Daniel Dymek dał wygraną Zjednoczonym

Zjednoczeni Gmina Bełchatów pokonali RTS Widzew Łódź 1:0 (1:0) w spotkaniu 14. kolejki IV ligi łódzkiej. Zwycięskiego gola dla drużyny prowadzonej przez Edwarda Cecota strzelił w 30. minucie Daniel Dymek. RTS Widzew nie zaprezentował w Kleszczowie nic co zwiastowałoby rychłą poprawę i marsz w górę ligowej tabeli.

Mimo trudnych warunków pogodowych obie drużyny od początku spotkania nastawiły się na atak. Zjednoczeni Gmina Bełchatów nie przestraszyli się Widzewa i pierwsi zagrozili bramce Michała Sokołowicza. W 10. minucie na potężny strzał z rzutu wolnego zdecydował się Kamil Kowalczyk, a piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką. Goście próbowali odpowiedzieć, ale nie potrafili stworzyć dogodnej sytuacji pod bramką Kamila Paprockiego. Jedyna bramka w pierwszej połowie padła w 30. minucie. Po zamieszaniu w polu karnym piłka znalazła się pod nogami Daniela Dymka, a doświadczony zawodnik pewnym strzałem pokonał bramkarza Widzewa.

Na drugą połowę podopieczni Marcina Płuski wyszli mocno zdeterminowani, ale dobrze grająca defensywa Zjednoczonych nie dała się zaskoczyć. Zespół Edwarda Cecota ustawił się na grę z kontry. W 58. minucie United mogli podwyższyć na 2:0. Kamil Kowalczyk przegrał jednak pojedynek z Sokołowiczem. Kwadrans później bramkarz Widzewa uratował swój zespół od straty drugiego gola kiedy zatrzymał szarżujących Kowalczyka i Bartłomieja Kondrackiego. Chwilę później w roli głównej wystąpił Kamil Paprocki wybijając nad poprzeczkę strzał Kamila Zielińskiego. W 80. minucie drugą żółtą kartką upomniany został Vladimir Bednar i do końca spotkania Widzew zmuszony był grać w osłabieniu. Mimo podwójnej zmiany dokonanej przez Marcina Płuskę nic się już nie zmieniło i Zjednoczeni po zakończonym meczu mogli ucieszyć się z zasłużonej wygranej.

Zjednoczeni Gmina Bełchatów – RTS Widzew Łódź 1:0 (1:0)
(Daniel Dymek 30)

Zjednoczeni Gmina: Paprocki – Turniak ż, Kajdanek, Dolot, Niewiadomski – Rojek, Dymek ż, Serafin ż (76′ Niedzielski), Kondracki (90′ Jasiński), Wroński (86′ Gołuch) – Kowalczyk (80′ Kurzynoga).
Trener: Edward Cecot

RTS Widzew: Sokołowicz – Pietras (81′ Kasperczak), Maczurek, Bednar ż, cz, Milczarek – Bartos, Czaplarski, Okachi, Wielgus (81′ Rachubiński), Kralkowski – Zieliński
Trener: Marcin Płuska

Sędziował: Mateusz Janecka (Sieradz). Widzów: 100