Konrad Wańdoch zrobił różnicę

Astoria Szczerców pewnie pokonała LKS Rosanów 2:0 (1:0) w spotkaniu 14. kolejki IV ligi łódzkiej. Obie bramki dla drużyny Jacka Popka strzelił Konrad Wańdoch. Wygrana pozwoliła drużynie ze Szczercowa awansować na trzynaste miejsce w tabeli. LKS Rosanów ma jeden punkt więcej i plasuje się na dwunastej pozycji.

Mecz rozpoczął się z kilkunastominutowym opóźnieniem ze względu na zespół gości. Od początku spotkania Astoria narzuciła rywalowi swoje warunki, grając przy tym bardzo rozważnie w defensywie. W 21. minucie wynik spotkania otworzył Konrad Wańdoch pokonując po raz pierwszy w tym spotkaniu Michała Lewandowskiego I. Ten sam piłkarz w 64. minucie zdobył drugiego gola i tym samym piąta w tym sezonie wygrana Astorii stała się faktem. Za tydzień zespół ze Szczercowa czeka bardzo trudny pojedynek w Warcie. Miejscowa Jutrzenka nie przegrała dziewięciu ligowych meczów z rzędu, a w sobotę zremisowała bezbramkowo w Kleszczowie z miejscową Omegą.

Astoria Szczerców – LKS Rosanów 2:0 (1:0)
Bramki: Konrad Wańdoch 21, 64

Astoria: Rybka – Matysiak, Pietkiewicz ż, Rudzki, Sadziński – Siciarz (86′ Tomasz Siewiera), Mateusz Siewiera (70′ Bogucki), Skała ż (87′ Kubiak), Stępnik, Konrad Wańdoch (90′ Piersa) – Wiedeński

LKS Rosanów: Michał Lewandowski I – Baryła (89′ Cębrzyński), Bujalski (80′ Michalak), Gajewski ż, Głowiński ż – Hajduczek ż (70′ Dresler), Stokłosa, Michał Lewandowski II, Mordzakowski, Rosiak – Kurstak ż