Błysk talentu Aghwana Papikjana

PGE GKS Bełchatów wygrał w Grudziądzu z miejscową Olimpią 3:1 (2:1) w spotkaniu 15. kolejki I ligi. Podopieczni Rafała Ulatowskiego odnieśli drugą wygraną z rzędu, która pozwoli im nieco odetchnąć i ze spokojem patrzeć w dolne rejony tabeli. Dwie bramki dla Brunatnych zdobył Aghwan Papikjan. Zanotował swój najlepszy występ od momentu przyjścia do PGE GKS.

Papikjan otworzył wynik spotkania już w 6. minucie. Znakomicie odnalazł się w polu karnym i mocnym strzałem nie dał szans Bartoszowi Fabiniakowi. Dziewięć minut później gospodarze wyrównali, a Pawła Lenarcika pokonał kapitan Olimpii Michał Piter-Bućko. Stracony gol nie załamał Brunatnych. W 31. minucie odzyskali oni prowadzenie. Dośrodkowanie Patryka Rachwała wykorzystał Vaclav Cverna i do przerwy przyjezdni wygrywali 2:1.

W drugiej połowie gospodarze rzucili się do agresywnych ataków, ale umiejętnie rozbijała je defensywa PGE GKS. Brunatni nastawili się na grę z kontry i po jednej z nich bliski podwyższenia wyniku na 3:1 był Cezary Demianiuk. Świetny mecz rozgrywał Papikjan, który dwoił się i troił. To on przesądził o wygranej bełchatowian. W 81. minucie popisał się uderzeniem z 15 metrów i Fabiniak zmuszony był wyciągać piłkę z bramki. Do końca nic się już nie zmieniło i bełchatowianie wywieźli z Grudziądza komplet punktów.

Olimpia Grudziądz – PGE GKS Bełchatów 1:3 (1:2)
Bramki dla PGE GKS: Aghwan Papikjan 6, 81, Vaclav Cverna 31

PGE GKS: Lenarcik – Witasik, Michalski, Cverna ż, Szymorek – Rachwał, Kuban, Bartosiak, Papikjan (82′ Zięba) – Flaszka (90′ Serafin), Demianiuk (76′ Gierszewski).