Termy zremisowały z rezerwami Sokoła

Remisem zakończyło się jedno z ciekawszych spotkań 13. kolejki łódzkiej klasy okręgowej. MGLKS Termy Uniejów zremisowały na własnym obiekcie z rezerwami trzecioligowego Sokoła Aleksandrów 2:2 (1:1). Termy plasują się na  trzecim miejscu w tabeli tracąc do lidera z Dłutowa dwa punkty. Sokół II zajmuje ósmą lokatę.

Pierwsze minuty sobotniego spotkanie nie były zbyt emocjonujące. Oba zespoły wzajemnie badały się szukając swoich mocnych i słabszych tego dnia stron. Status quo trwał dokładnie do 16. minuty, kiedy to gospodarze przeprowadzili szybki atak środkiem pola. Futbolówka trafiła pod nogi Krystiana Wojtczaka. Snajper uniejowian odwrócił się z rywalem na plecach i po kilkumetrowym rajdzie, pięknym strzałem w długi róg otworzył wynik spotkania. Podrażnieni stratą gola zielono-biali bardzo szybko doprowadzili do wyrównania. W 26. minucie piłkę w środku pola przejął Dominik Pecyna i zagrał ją do podłączającego się lewą stroną Jakuba Indraszczyka. Podręcznikową akcję, strzałem głową wykończył Jakub Rogalski. Chwilę później dobrym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Adrian Kasztelan. Tym razem jednak specjalista od stałych fragmentów gry nieznacznie się pomylił. Tuż przed przerwą prostopadłe podanie z głębi pola otrzymał Janusz Jończyk. Uniejowianin minął próbującego interweniować Krystiana Karolaka i posłał piłkę w kierunku bramki Sokoła, tę z linii bramkowej wybił powracający Mateusz Stepień.

Po zmianie stron mecz zdecydowanie ożywił się. Coraz aktywniejsi gospodarze bardzo szybko ponownie wyszli na prowadzenie. W 47. minucie Jończyk wykorzystał błąd defensywy zielono-białych i z najbliższej odległości umieścił futbolówkę w siatce. Kilka chwil później po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w wykonaniu Kamila Osajdy głową uderzał Bartosz Wijas, ale golkiper MGLKS sparował to uderzenie na rzut rożny. Kilka minut później bliski podwyższenia rezultatu był jeden z uniejowian, który wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie z rzutu rożnego. Tym razem Karolaka wyręczył Kamil Urbanowicz. W odpowiedzi z narożnika pola karnego strzelał Rogalski, ale i tym razem pewnie interweniował golkiper Term. W 73. minucie ponownie przypomniał o sobie Rogalski. Skrzydłowy Sokoła przejął piłkę na połowie rywala i momentalnie zagrał ją do dobrze ustawionego przed polem karnym Urbanowicza. Ten skopiował wyczyn Wojtczaka z pierwszej połowy, precyzyjnym strzałem umieszczając futbolówkę w siatce uniejowian. W ostatnim kwadransie gry oba zespoły wymieniały przysłowiowy „cios za cios”, nie przyniosły jednak one zmiany rezultatu.

MGLKS Termy Uniejów – Sokół II Aleksandrów 2:2 (1:1)
Bramki: Krystian Wojtczak 16, Janusz Jończyk 47 – Jakub Rogalski 26, Kamil Urbanowicz 73