KS Sand Bus Kutno zdetronizował lidera

W meczu na szczycie łódzkiej klasy okręgowej KS Sand Bus Kutno pokonał przed własną publicznością GLKS Dłutów 3:0 (1:0). Podopieczni trenera Sławomira Ryszkiewicza tym samym zdetronizowali rywali z pierwszego miejsca i sami wskoczyli na fotel lidera mając punkt przewagi nad drugimi w tabeli Termami Uniejów.

Mimo, że było to starcie dwóch najsilniejszych drużyn rundy jesiennej w łódzkiej klasie okręgowej zdecydowana przewaga należała do gospodarzy. Kutnianie w pierwszej połowie stworzyli sobie wiele sytuacji podbramkowych, ale długo nie byli w stanie otworzyć przysłowiowego worka z bramkami. Dopiero tuż przed przerwą ta sztuka udała się Rafałowi Żemigale. Miejscowi prowadzili do przerwy skromnie lecz zasłużenie 1:0.

Po zmianie stron obraz gry praktycznie się nie zmienił. W dalszym ciągu dominowali piłkarze beniaminka. KS Sand Bus dążył do powiększenia przewagi jednak miał problemy z defensywą rywali. Wszystko rozstrzygnęła końcówka pojedynku. Najpierw w 78. minucie na listę strzelców wpisał się Łukasz Góralczyk, a chwilę później swojego drugiego gola zdobył Żemigała i ustalił końcowy rezultat na 3:0.

KS Sand Bus Kutno – GLKS Dłutów 3:0 (1:0)
Bramki: Rafał Żemigała 45, 81, Łukasz Góralczyk 78

Sand Bus: P. Sobczak – Mucha (82’ Bartczak), Żemigała, Kaczor, Ławniczak (46’ Walczak) – Grzegorek, Jakubowski, Góralczyk, G. Sobczak – Kierus (75’ Wietrzyk), Michalski (85’ Krzymieniewski).

Dłutów: Bukowiecki – Skiba, Stelmach, Jakubowski, Morawski (36’ Golik), Woch, Mikucki, Łańcuchowski (75’ Woźniak), Mosiński (60’ Klimczak), Stolarek, Biskupski.