Warta Sieradz przywiozła punkt z Radomia

Piłkarze Warty Sieradz zremisowali w wyjazdowym spotkaniu 16. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej z Bronią Radom 1:1 (0:0). Obie bramki w tym spotkaniu padły w drugiej połowie. Prowadzenie dał Warcie Kacper Jezierski, a wyrównał pięć minut później Damian Sałek.

Pierwsza połowa należała do gospodarzy, którzy chcieli zrehabilitować się przed własną publicznością za wysoką porażkę sprzed kilku dni w Tomaszowie Mazowieckim. W 7. minucie Kamil Adamek wyszedł obronną ręką z sytuacji sam na sam z Dominikiem Leśniewskim. Broń przeważała i stworzyła sobie w tej części gry jeszcze kilka podbramkowych okazji. Zawodnikom z Radomia brakowało jednak skuteczności.

Po zmianie stron zespół z Sieradza ruszył śmielej do ataków i w 56. minucie przyniosło to efekt. Błąd obrońcy wykorzystał Kacper Jezierski, który z kilku metrów skierował futbolówkę do siatki. Chwilę później było jednak 1:1. Precyzyjnym strzałem do wyrównania doprowadził Damian Sałek. Ten gol dodał wiatru w skrzydła gospodarzom, którzy z minuty na minutę zaczęli mieć coraz wyraźniejszą przewagę. Nieskuteczność radomian pozwoliła jednak Warcie na wywiezienie z trudnego terenu jednego punktu.

Broń Radom – Warta Sieradz 1:1 (0:0)
Bramki: Damian Sałek 61 – Kacper Jezierski 56

Warta Sieradz: Adamek – Bartłoszewski, Krymarys, Nawrocki, Sosnowski – Bogdan, Wałęski ż, Narożnik (71′ Mitek ż), Stasiak (63′ Gulas), Jezierski (82′ Szczepański) – Marcin Kobierski