Widzew i ŁKS wspólnie zagrały dla Łodzi

Mikołajkowa niedziela była przełomowym dniem w łódzkiej piłce nożnej. MOSiR w Łodzi wraz z Urzędem Miasta Łodzi we współpracy z RTS Widzew Łódź i ŁKS Łódź zorganizowały I Derby Łodzi pod hasłem: „Gramy dla Łodzi”. Obie drużyny z rocznika 2003 rozegrały mecz sparingowy i konkurs rzutów karnych, a wszystkiemu przyglądali się byli i obecni zawodnicy Widzewa i ŁKS.

Impreza rozpoczęła się o godzinie 10:00 w hali MOSiR przy ulicy Skorupki w Łodzi. Do rywalizacji przystąpiły dwie drużyny z rocznika 2003 RTS Widzew Łódź i ŁKS Łódź. Obie ekipy rozegrały dwie połowy po piętnaście minut, w których lepsi okazali się młodzi piłkarze Widzewa wygrywając 3:1 (2:1). Następnie oba zespoły się wymieszały i rozegrały dodatkowy mecz dwa razy po dziesięć minut. Na zakończenie przeprowadzono konkurs rzutów karnych. Lepsi w wykonywaniu tych stałych fragmentów gry okazali się zawodnicy ŁKS Łódź, którzy wygrali 10:6.

Piłkarskie zmagania prowadzili byli zawodnicy Widzewa i ŁKS Piotr Szarpak i Mirosław Bulzacki. W hali MOSiR pojawili się również inni byli i obecni przedstawiciele obu klubów: Marek Płachta, Marian Galant, Dariusz Podolski, Kamil Bartos oraz Princewill Okachi. Po sportowej rywalizacji przyszedł czas na wspólne zdjęcie oraz autografy i zdjęcia z legendami piłkarskimi. Wszyscy piłkarze otrzymali drobne upominki i słodkości.