Lechia Tomaszów zagrała na szóstkę

Pewne efektowne zwycięstwo w swoim drugim meczu sparingowym w okresie przygotowawczym odnieśli piłkarze Lechii Tomaszów. Wicemistrz III ligi łódzko-mazowieckiej rozgromił na własnym boisku czwartoligowego Zawiszę Rzgów 6:0 (5:0).

Mecz był jednostronnym widowiskiem, szczególnie w pierwszej połowie. Już w 3. minucie Krystiana Wawrzyńskiego pokonał Paweł Baraniak. Kilka minut później do siatki przyjezdnych trafił Jardel Cruz. Lechia zdecydowanie dominowała i z biegiem czasu powiększała przewagę. Po dwóch kwadransach rywalizacji w przeciągu trzech minut dwie bramki strzelił nowy nabytek tomaszowian Paweł Zięba, a przed przerwą piątego gola dla Lechii, a swojego drugiego w tym pojedynku strzelił Jardel.

Po zmianie stron obraz gry trochę się zmienił. Gospodarze już tak nie atakowali, a trochę więcej do powiedzenia mieli przyjezdni. Niestety rzgowianom nie udało się zdobyć honorowej bramki. Najlepsza okazję w końcówce miał najlepszy strzelec Zawiszy i IV ligi łódzkiej Łukasz Wiśniewski, ale po szybkiej kontrze i jego uderzeniu piłka odbiła się od słupka. W 87. minucie końcowy rezultat ustalił Paweł Magdoń i Lechia odniosła drugie zwycięstwo z rzędu w okresie przygotowawczym.

Lechia Tomaszów – Zawisza Rzgów 6:0 (5:0)
Paweł Baraniak 3, Jardel Cruz 9, 40, Paweł Zięba 30, 33, Paweł Magdoń 87

Lechia: I połowa: Przybylski – zawodnik testowany, Cyran, Matuszczyk, zawodnik testowany – Zięba, Cieślik, Szymczak, Mirecki – Baraniak, Jardel, II połowa: Milczarek – Bąkowicz, Magdoń, Łazowski, Rejmak – Kolasa, M. Rozwandowicz, Szymczak (60′ Żerek), Król – Przedbora, J. Rozwandowicz.

Zawisza: Wawrzyński – Piotrowski, Gałkiewicz, zawodnik testowany, Rechciński – Sztandor, Dudka, Dolewka, Olszewski – Perek, Wiśniewski, na zmiany wchodzili: Cander, Kulik, Klimek, Bartłomiejczyk, Grzejdziak.