AKTUALNOŚCI
Trwa nabór do Brzezińskiej Ligi Orlikowej

Trwa nabór drużyn do kolejnego sezonu Brzezińskiej Ligi Piłki Nożnej. Czwarta edycja tych rozgrywek rozpocznie się w ostatni weekend marca i w nowej, zmienionej formie potrwa do 18 września. Wtedy po raz pierwszy w historii zwycięzca zostanie wyłoniony nie na podstawie tabeli, tylko w meczu finałowym. Nasz portal objął patronat medialny nad ligą i będzie podawał informacje z tych rozgrywek.


keeza komplety sportowe

Brzezińska Liga Piłki Nożnej to amatorskie rozgrywki zrzeszające ponad 350 zawodników z Brzezin i okolic. Powstała w 2013 roku z inicjatywy Mateusza Cieślaka i Piotra Niźnikowskiego. Od samego początku patronat nad ligą objął burmistrz miasta Brzeziny Marcin Pluta. Spotkania odbywają się na dwóch brzezińskich orlikach przy Szkołach Podstawowych nr 1 i nr 2.

Do tej pory rozegrano trzy sezony, w których zawsze triumfowała drużyna Łap Gołębia składająca się głównie z zawodników występujących na co dzień w Starcie Brzeziny (łódzka klasa okręgowa). Na przestrzeni kolejnych lat, liczba zespołów biorących udział zwiększała się z 17 (pierwszy sezon) do 22 (drugi sezon), a następnie do 24 (trzeci sezon). Nauczeni doświadczeniem organizatorzy zapowiadają szereg zmian, które wejdą w życie od tej edycji.

Od teraz terminarz będzie ustalony z góry i do dyspozycji drużyn podany zostanie na około tydzień przed pierwszą kolejką. Mecze rozgrywane będą w soboty i niedziele w godzinach 17:00-21:00. Oprócz tego, wprowadzona zostanie opłata wpisowa w wysokości 20 zł za zawodnika. Zebrane pieniądze zostaną wykorzystane na usługi sędziowskie, a także powiększą pulę nagród. Kolejna zmiana dotyczy wszystkich osób, które trenują na co dzień w klubach zgłoszonych do rozgrywek prowadzonych przez Łódzki Związek Piłki Nożnej i posiadających tzw. kartę zawodnika. Maksymalna liczba takich graczy na całą kadrę to sześć, a w trakcie jednego meczu trzech zawodników.

Najważniejsza zmiana dotyczy jednak formy Brzezińskiej Ligi. Dotychczas były to jedynie rozgrywki ligowe, z podziałem tabeli na dwie grupy w późniejszym etapie. Rozwiązanie to zastąpi innowacyjna formuła, polegająca na wyłonieniu najlepszej ósemki w fazie ligowej, która następnie powalczy o mistrzostwo w fazie play-off, rozpoczynającej się od poziomu ćwierćfinałów. Aby usprawnić przebieg rozgrywek, organizatorzy ograniczyli maksymalną liczbę drużyn do 16. Obecnie (4 lutego) zarezerwowanych jest już 9 miejsc.

W celu zgłoszenia drużyny należy skontaktować się z organizatorami poprzez stronę na facebooku (https://www.facebook.com/LigaBrzeziny/) lub drogą mailową (liga brzeziny@gmail.com) i w wiadomości przesłać skład, nazwę oraz herb drużyny (opcjonalnie). Kadra może liczyć maksymalnie 17 graczy (minimum 12). Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 6 marca, przypominając, że liczba miejsc jest ograniczona.

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments