Brunatni przegrali z Olimpią Grudziądz

W ostatnim meczu sparingowym przed rozpoczęciem ligowej wiosny w I lidze piłkarze PGE GKS Bełchatów przegrali na trawiastym boisku w Gomunicach z Olimpią Grudziądz 0:1 (0:1). Jedyna bramka padła w końcówce pierwszej połowy. Macieja Krakowiaka pokonał strzałem z jedenastu metrów doświadczony Marcin Kaczmarek.

Możliwość rozegrania spotkania na trawiastym boisku gomunickiego Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji załatwił w trybie ekspresowym dyrektor sportowy GKS Jacek Krzynówek, który w tej sprawie rozmawiał z wójtem gminy. Mimo zimna, padającego od czasu do czasu śniegu i momentami silnego wiatru na trybunach obiektu w Gomunicach zgromadziło się kilkudziesięciu kibiców, którzy obejrzeli mecz dwóch pierwszoligowych drużyn.

Spotkanie nie było porywającym widowiskiem. W pierwszej połowie gra toczyła się w środkowej strefie boiska. W 31. minucie PGE GKS strzelił gola, po uderzeniu Cezarego Demianiuka. Sędziowie dopatrzyli się jednak pozycji spalonej. Chwilę przed końcem tej części gry arbiter podyktował rzut karny dla Olimpii, który na bramkę zamienił Marcin Kaczmarek. W drugiej połowie trener Rafał Ulatowski zmienił zupełnie skład. Na placu gry pojawili się młodzi zawodnicy, w większości występujący w czwartoligowych rezerwach.

Przewagę uzyskała Olimpia, ale bardzo dobrze w bramce PGE GKS spisywał się Paweł Lenarcik. Dwukrotnie obronił groźne strzały zawodników Olimpii, a w ostatniej akcji meczu mógł zdobyć wyrównującego gola. Uderzył głową jednak obok słupka bramki drużyny z Grudziądza.

PGE GKS Bełchatów – Olimpia Grudziądz 0:1 (0:1)
Bramka: Marcin Kaczmarek 45-karny

PGE GKS Bełchatów (I połowa): Maciej Krakowiak – Lukas Klemenz, Marcin Wdowiak, Václav Cverna, Lukáš Kubáň – Patryk Rachwał, Damian Szymański – Łukasz Wroński, Aghvan Papikyan, Cezary Demianiuk – Dawid Flaszka

(II połowa): Paweł Lenarcik – Szymon Zgarda, Damian Michalski, Grzegorz Kowalski, Mateusz Szymorek – Piotr Witasik, Patryk Nouri – Albin Maciejewski, Marcin Ryszka, Piotr Góralczyk – Hieronim Gierszewski