RTS Widzew nie zdobył Karpat

RTS Widzew Łódź zremisował 1:1 (1:1) z Karpatami Krosno w meczu kontrolnym podczas obozu przygotowawczego w Krośnie. Łodzianie momentami byli lepsi od wyżej notowanych rywali, ale nie wykorzystali kilku dobrych okazji na strzelenie bramki.

Łodzianie bardzo szybko chcieli wyjść na prowadzenie. Ataki Patryka Strusa i Przemysława Rodaka skończyły się jednak niepowodzeniem. Skutecznie zaatakowali natomiast gospodarze. W 16. minucie uczynił to nowy nabytek rywali Dawid Cempa, który pokonał Michała Sokołowicza. Sześć minut później w polu karnym Karpat faulowany był Robert Kowalczyk i arbiter podyktował jedenastkę, którą pewnie na bramkę zamienił Mariusz Zawodziński. RTS Widzew od tego momentu miał kilka dobrych okazji na to, aby wyjść na prowadzenie, ale do przerwy utrzymał się remis 1:1.

Druga połowa miała podobny przebieg do pierwszej odsłony. Widzew konstruował ciekawe akcje i zagrażał bramce gospodarzy jednak nie potrafił skutecznie wykończyć akcji. Podopieczni trenera Marcina Płuski momentami byli od Karpat wyraźnie lepsi. Nie przełożyli jednak tego na zdobycz bramkową. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1.

Karpaty Krosno – RTS Widzew Łódź 1:1 (1:1)
Bramki: Dawid Cempa 16 – Mariusz Zawodziński 22

RTS Widzew: Sokołowicz (46′ Choroś) – Tlaga (60′ Gromek), Czaplarski, (46′ Dudała), Zieleniecki (46′ Bargiel), Gromek (31′ Bartos), Kozieł (46′ Możdżonek, 75′ Kaczyński), Rodak (60′ Okachi), Zawodziński (60′ Bończak), Budka (46′ Bartosiewicz, 75′ Puchalski), Kowalczyk (60′ Bondara), Strus (46′ Kralkowski, 70′ Pochyba).