RTS Widzew coraz skuteczniejszy

RTS Widzew Łódź (IV liga łódzka) wygrał z rezerwami Dolcanu Ząbki (IV liga mazowiecka, grupa południowa) 4:1 (3:0) w swoim kolejnym spotkaniu kontrolnym w okresie przygotowawczym. Łodzianie z meczu na mecz spisują się coraz lepiej, a efektem tego jest poprawa skuteczności. Na obiekcie ChKS w Łodzi podopieczni trenera Marcina Płuski strzelili rywalowi cztery gole.

Od pierwszych minut gospodarze wyraźnie narzucili swój styl gry. Uwagę zwracał na siebie duet napastników Robert Kowalczyk i Michał Bondara. Ten pierwszy po kwadransie gry wykorzystał sytuację sam na sam i otworzył wynik pojedynku. Kilka minut później na 2:0 podwyższył Bondara, który technicznym strzałem posłał piłkę do siatki. RTS Widzew poszedł za ciosem i jeszcze przed przerwą zdobył trzeciego gola. Po wymianie piłki między dwoma napastnikami ponownie na listę strzelców wpisał się Kowalczyk.

Po przerwie na placu gry za strzelca dwóch bramek dla łodzian pojawił się Tomas Pochyba. Tempo gry trochę spadło, ale nadal przewaga należała do podopiecznych trenera Marcina Płuski. Wpływ miał na to sporo roszad w składzie. Widzew kontrolował grę, ale w 64. minucie dał się zaskoczyć. Rywale wykorzystali zamieszanie w polu karnym i pokonali Konrada Reszkę. Jak się później okazało był to jedyny strzelecki akcent gości w tym meczu. W 79. minucie do siatki rezerw Dolcanu trafił Pochyba i tym samym ustalił końcowy rezultat meczu.

RTS Widzew Łódź – Dolcan II Ząbki 4:1 (3:0)
Bramki dla Widzewa: Robert Kowalczyk 15, 27, Michał Bondara 19, Tomas Pochyba 79

RTS Widzew: Choroś (46′ Reszka) – Puchalski (67′ Bartosiewicz), Zieleniecki (46′ Bończak), Bargieł, Bartos (46′ Gromek, 63′ Bartos) – Kralkowski (46′ Pieńkowski), Okachi, Kozieł (46′ Możdżonek), Bartosiewicz (46′ Strus) – Kowalczyk (46′ Pochyba) – Bondara.