Pierwsze obozowe zwycięstwo Andrespolii

Andrespolia Wiśniowa Góra (IV liga łódzka) wygrała w środowy wieczór z Olimpią Koło (IV liga wielkopolska grupa południowa) 5:2 (0:1) w swoim pierwszym meczu kontrolnym rozegranym na obozie przygotowawczym w Uniejowie. Podopieczni trenera Tomasza Karasińskiego po nieskutecznej pierwszej połowie, w drugiej zdecydowanie dominowali nad rywalami i odnieśli okazałe zwycięstwo.

Piłkarze z Wiśniowej Góry w Uniejowie zameldowali się w środę i zostaną w nim co najmniej do niedzieli 6 marca. W tym czasie rozegrają trzy mecze sparingowe. Pierwszy z nich zakończył się pomyślnie. W pierwszej połowie podopieczni trenera Tomasza Karasińskiego grali dobrą poukładaną piłkę, ale momentami popełniali proste błędy. W 36. minucie rywale to wykorzystali. Dawida Kulpę pokonał Piotr Marańda. Mimo starań i wielkiego zaangażowania beniaminkowi nie udało się przed przerwą odrobić straty.

Zupełnie inaczej wyglądało to po przerwie. Bardzo szybko wisniowogórzanie doprowadzili do wyrównania i wyszli na prowadzenie za sprawą Łukasza Dynela, który dwukrotnie pokonał golkipera Olimpii. Andrespolia poszła za ciosem. W 64. minucie na 3:1 podwyższył wracający do klubu z Wiśniowej Góry wychowanek Adrian Rzepecki. Kilka minut później czwartego gola strzelił nowy nabytek beniaminka Gracjan Sobczak. Rywali stać było tylko na jedną bramkę w drugiej połowie, autorstwa Marańdy. Końcowy rezultat ustalił w 77. minucie Damian Kopa i czwartoligowcy z województwa łódzkiego okazali się lepsi od rywali z województwa wielkopolskiego.

Andrespolia Wiśniowa Góra – Olimpia Koło 5:2 (0:1)
Bramki: Łukasz Dynel 52, 54, Adrian Rzepecki 64, Gracjan Sobczak 70, Damian Kopa 77 – Piotr Marańda 36, 72

Andrespolia: Kulpa – Pietras, Leonow, Kurzawa, Ciszewski – Gumel, Sobczak, Chorąży, Kuchciak – Dynel, Michalski, na zmiany wchodzili: Sławiński, Wilk, Zieliński, Kopa, Górczyński, Rzepecki.