Pelikan Łowicz podtrzymał formę

Pelikan Łowicz wygrał wysoko w Sierakowicach z KS Raszyn (IV liga mazowiecka grupa południowa) 6:2 (4:0) w meczu kontrolnym, który został zorganizowany ze względu na odwołanie inauguracyjnej kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej. Podopieczni trenera Bogdana Jóźwiaka losy spotkania rozstrzygnęli już w pierwszej połowie kiedy strzelili rywalom trzy gole.

Wynik meczu w 11. minucie otworzył Rafał Parobczyk. Pelikan miał wyraźną przewagę i zdecydowanie dominował nad rywalami. Momentami łowiczanie nie wypuszczali piłkarzy z Raszyna z ich własnej połowy. Kolejne gole zatem były tylko kwestią czasu. W 39. minucie na 2:0 podwyższył Bartosz Bujalski, a tuż przed gwizdkiem oznaczającą przerwę w grze do siatki przyjezdnych trafił Marcin Nowak.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza. Pelikan ponownie szybko zdobył bramkę. Golkipera czwartoligowca z jedenastu metrów pokonał Michał Admaczyk. Od tego momentu łowiczanie zwolnili trochę tempo gry i na więcej pozwolili rywalom. Poskutkowało to dwoma straconymi bramkami. Ostatecznie podopieczni trenera Bogdana Jóźwiaka kontrolowali przebieg gry i po trafieniach Damiana Kosiorka i Fabiana Fałowskiego odnieśli pewne zwycięstwo.

Pelikan Łowicz – KS Raszyn 6:2 (3:0)
Bramki dla Pelikana: Rafał Parobczyk 11, Bartosz Bujalski 39, Marcin Nowak 45, Michał Adamczyk 47-karny, Damian Kosiorek 68, Fabian Fałowski 81

Pelikan: Kozioł – Wieczorek, Nowak, Broniarek, Krawczyk – Parobczyk, Kowalczyk, Bujalski, Adamczyk – Wojcieszyński, Hłuszko, na zmiany wchodzili: Perzyna, Gul, Żółtowski, Mycka, Fałowski, Gamla, Kosiorek.