Pewna wygrana Jutrzenki Warta

Pewnym zwycięstwem Jutrzenki Warta zakończyło się jedno z sobotnich spotkań 21. kolejki IV ligi. Podopieczni trenera Marka Przybyła pokonali na własnym boisku Orła Nieborów 2:0 (0:0). Gospodarze szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylili dopiero w drugiej odsłonie po bramkach Rafała Różyckiego i Mariusza Graczykowskiego.

Spotkanie w pierwszej fazie rywalizacji było wyrównane. Obie ekipy raziły nieskutecznością pod bramką rywali. Jedyny celny strzał oddał w 21. minucie Daniel Armatys, ale pewną interwencją popisał się Jakub Przybylski. W końcówce pierwszej połowy drugą żółtą kartką napomniany, a w konsekwencji ukarany czerwoną został Radosław Kuciński i goście musieli radzić sobie w dziesiątkę.

Podopieczni trenera Marka Przybyła bardzo szybko wykorzystali przewagę personalną. W 47. minucie strzał Macieja Dudka dobijał Rafał Różycki i dał gospodarzom prowadzenie. Wartanie od tego momentu starali się kontrolować przebieg rywalizacji i w miarę możliwości podwyższyć prowadzenie. Mimo osłabienia swoje okazje na uratowanie punktu mieli goście. Podopieczni trenera Dawida Suta dwoili się i troili, ale ostatecznie nie strzelili wyrównującego gola. Swoje prowadzenie podwyższyli natomiast miejscowi. W doliczonym czasie gry końcowy rezultat na 2:0 ustalił Mariusz Graczykowski.

Jutrzenka Warta – Orzeł Nieborów 2:0 (0:0)
Bramki: Rafał Różycki 47, Mariusz Graczykowski 90+1

Jutrzenka: Kwiatkowski – T. Różycki (62’ Woźniak), Kulczyński, Pawlak, Armatys – Kosecki (37’ Wolny), Dudek (88’ Młotkiewicz), Rymarski, Potocki – Maliszewski, R. Różycki (75’ Graczykowski).

Orzeł: Przybylski – Domińczak, Pomianowski, Pierzyna, Plichta – Tkacz, Siatkowski, Kuciński żż cz 43′, Riabczuk – Trakul (62’ Nasalski), Sut (70’ Gajda).