Ursus rozjechał w Sieradzu Wartę

Nie udało się Warcie Sieradz powiększyć punktowego dorobku w zaległym spotkaniu z 18. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej. Podopieczni Piotra Kupki przegrali na własnym boisku z Ursusem Warszawa 0:1 (0:0), a zwycięską bramkę dla popularnych „Traktorków” strzelił Arkadiusz Ciach. Sytuacja sieradzan w trzecioligowej tabeli staje się bardzo trudna.

Pierwsza połowa należała do Warty, a najlepszą sytuację do zdobycia gola miał w 20. minucie Piotr Kobierski. Pomocnik Warty celnie główkował, ale piłkę zdołał odbić Dominik Pusek. Ta niewykorzystana sytuacja zemściła się nieco ponad kwadrans po zmianie stron. W 62. minucie Arkadiusz Ciach idealnie znalazł się w polu karnym i precyzyjnym strzałem nie dał szans Mateuszowi Wlazłowskiemu. Jak się okazało był to gol na wagę trzech punktów dla stołecznego zespołu.

Warta traci już osiem punktów do bezpiecznego, szóstego miejsca w trzecioligowej tabeli i sytuacja sieradzkiej drużyny robi się coraz trudniejsza. W sobotę (9 kwietnia) o 11:00 sieradzki zespół zagra na wyjeździe z Błękitnymi Raciąż.

Warta Sieradz – Ursus Warszawa 0:1 (0:0)
Bramka: Arkadiusz Ciach 62

Warta: Wlazłowski – Sosnowski, Nawrocki ż, Krymarys ż, Bartłoszewski – Idzikowski (70′ Przezak), Bogołębski, Piotr Kobierski (82′ Mitek), Szyc (70′ Bogdan) – Marcin Kobierski, Narożnik (75′ Jezierski).