Sokół przegrał z Czarnymi Koszulami

W arcyważnym dla układu w górnej części tabeli spotkaniu 28. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej Polonia Warszawa pokonała lidera rozgrywek, zespół Sokoła Aleksandrów 1:0 (1:0). Gospodarze zwycięskiego gola zdobyli już w 4. minucie meczu. Karola Domżała pokonał Mariusz Wierzbowski.

Polonia doskonale zdawała sobie sprawę, że tylko wygrana z Sokołem pozwoli realnie myśleć o wygraniu ligi i grze w barażach o awans do II ligi. Już pierwsza akcja gospodarzy przyniosła powodzenie. Mariusz Wierzbowski popisał się mocnym uderzeniem z dystansu i piłka wpadła do bramki bronionej przez Domżała. Osiem minut później mogło być 2:0. Tym razem pojedynek ze strzelcem pierwszej bramki wygrał bramkarz Sokoła. Podopieczni Michała Bistuły rzucili się do odrabiania strat, ale mimo kilku niezłych sytuacji nie potrafili zdobyć wyrównującego gola. Do przerwy Polonia prowadziła 1:0.

W drugiej połowie aktywniejszym zespołem był Sokół. W szeregach gości dwoił się i troił Michał Michałek. Snajperowi z Aleksandrowa brakowało jednak precyzji oraz piłkarskiego szczęścia. Bardzo dobrze bronił też w bramce Polonii Mateusz Tobjasz. W 73. minucie mogło być 2:0 dla gospodarzy. Sytuacji sam na sam z Domżałem nie wykorzystał jednak Marcin Kluska. W ostatniej minucie Sokół miał znakomitą sytuację do wyrównania, ale na wysokości zadania stanął Tobjasz. Bramkarz Polonii obronił strzał z kilku metrów i zapewnił bezcenne trzy punkty swojemu zespołowi.

Polonia Warszawa – Sokół Aleksandrów 1:0 (1:0)
Mariusz Wierzbowski 4

Sokół: Domżał – Stępień (84′ Pietrasiak), Golański ż (74′ Knera), Woźniczak, Łabędzki – Obi Uche, Marciniak, Chojecki (81′ Rogalski), Zasada – Wrzesiński, Michałek.