Cenna wygrana Pelikana w Grodzisku

Bardzo ważne wyjazdowe zwycięstwo odnieśli piłkarze Pelikana Łowicz. Podopieczni trenera Bogdana Jóźwiaka pokonali w spotkaniu 29. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej Pogoń Grodzisk Mazowiecki 2:1 (2:0). Dzięki tej wygranej łowiczanie umocnili się na szóstej pozycji w tabeli i utrzymali przewagę nad strefą spadkową.

Pelikan w pierwszej odsłonie był bardziej skuteczny i dzięki temu ułożył spotkanie pod własne dyktando. Po ponad kwadransie gry wynik konfrontacji otworzył Fabian Fałowski. Łowiczanie poszli za ciosem i w 25. minucie za sprawą Bartosza Bujalskiego podwyższyli prowadzenie. Dwubramkowa przewaga podopiecznych trenera Bogdana Jóźwiaka utrzymała się do przerwy.

Po zmianie stron Pelikan kontrolował przebieg rywalizacji. Gospodarze grali jednak bardzo ambitnie, starając się za wszelką cenę odmienić losy meczu i uratować choćby punkt. Nadzieje miejscowym przywrócił Welin Damjanow, który w 62. minucie zdobył kontaktowego gola. Mimo nerwowej końcówki łowiczanom udało się doprowadzić korzystny rezultat do samego końca i sięgnęli po bardzo ważne trzy punkty. Ze spokojem mogą czekać na to co zrobią w pozostałych meczach bezpośredni rywale w walce o utrzymanie w III lidze łódzko-mazowieckiej.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki – Pelikan Łowicz 1:2 (0:2)
Bramki: Welin Damjanow 62 – Fabian Fałowski 16, Bartosz Bujalski 25

Pelikan: Kozioł – Wieczorek, Nowak (35′ Mycka), Broniarek (30′ Gawlik), Kacprzyk – Parobczyk (60′ Adamczyk), Kowalczyk, Bujalski, Grischok – Wojcieszyński, Fałowski (80′ Glushko).