ŁKS bezlitosny dla Warty Działoszyn

Nie mieli litości dla Warty Działoszyn piłkarze ŁKS Łódź. Podopieczni Wojciecha Robaszka urządzili sobie prawdziwy strzelecki trening, gromiąc rywala w meczu 29. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej aż 9:1 (5:0). Wynik spotkania mógł być jeszcze wyższy, ale łodzianie zmarnowali wiele dogodnych sytuacji podbramkowych. Wartę stać było tylko na jednego gola, autorstwa Michała Nowackiego.

ŁKS nie może już pozwolić sobie na żadną wpadkę jeśli poważnie myśli o barażach o II ligę. Łodzianie pod wodzą Wojciecha Robaszka odzyskali radość gry i od pierwszej minuty spotkania z Wartą uzyskali zdecydowaną przewagę. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 8. minucie wynik spotkania otworzył Artur Golański. Ten sam zawodnik siedem minut później podwyższył na 2:0, a kiedy 60 sekund później piłkę do siatki Warty posłał Adam Patora zanosiło się na prawdziwy pogrom. Przed przerwą na listę strzelców wpisali się jeszcze Michał Stryjewski i Radosław Jacek, a gdyby ŁKS wykorzystał jeszcze przynajmniej połowę podbramkowych sytuacji, które miał w pierwszej części gry to wynik byłby rekordowy.

Po zmianie stron łodzianie nie zamierzali zwalniać tempa gry. Już po siedmiu minutach drugiej połowy było 7:0. Wydawało się, że na stadionie przy alei Unii padnie dwucyfrówka, ale ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 9:1. Honorową bramkę dla Warty strzelił Michał Nowacki, a jego imiennik Michał Kołba zmuszony był wyciągać piłkę z bramki przy stanie 8:0.

ŁKS Łódź – Warta Działoszyn 9:1 (5:0)
Bramki: Artur Golański 8, 15, Adam Patora 16, 52, Michał Stryjewski 22, Radosław Jacek 31, Kamil Rozmus 49, Fabian Woźniak 68, Przemysław Nawrocki 75 – Michał Nowacki 71

ŁKS: Kołba – Pawlak, Jacek (46′ Cichowlas), Ślęzak, Rozmus – Woźniak, Golański (54′ Ostalczyk), Kocot, Stryjewski (64′ Nawrocki), Sarafiński – Patora (55′ Mauricio Martins).
Trener: Wojciech Robaszek

Warta: Różycki – Bartoszek, Stępień ż, Krystian Stolarczyk ż, Majchrowski ż (68′ Magiera) – Zawieja (78′ Zwierzak), Marchewka ż, Kukulski, Cukiernik (58′ Dawid Stolarczyk) – Stasiak, Nowacki ż.
Trener: Grzegorz Bodnar