Rezerwy GKS pewnie pokonały Omegę

Czwartoligowe derby powiatu bełchatowskiego w ramach 30. kolejki spotkań dla rezerw PGE GKS Bełchatów. Podopieczni Krystiana Kieracha pokonali przed własną publicznością Omegę Kleszczów 2:0 (1:0) po trafieniach Macieja Łabędzkiego i Jacka Blocha. Rzutu karnego w pierwszej połowie nie wykorzystał Jakub Paluszkiewicz.

Pierwsi groźne sytuacje stworzyli w tym spotkaniu kleszczowianie, którzy egzekwowali kilka rzutów rożnych jednak bez efektu bramkowego. W 15. minucie świetnym podaniem do Macieja Łabędzkiego popisał się Albin Maciejewski. Młody gracz PGE GKS II Bełchatów pewnym uderzeniem pokonał Pawła Wiśniewskiego. W 37. minucie mogło być 2:0. Rzutu karnego nie wykorzystał jednak Jakub Paluszkiewicz. Jego strzał obronił Wiśniewski.

W drugiej połowie kleszczowianie próbowali zmienić losy meczu. Stworzyli kilka sytuacji pod bramką Daniela Niżnika, ale razili nieskutecznością. Swoje szanse na podwyższenie prowadzenia mieli także gospodarze. Paweł Wiśniewski nie dał się jednak pokonać aż do 90. minuty. Wtedy to wynik spotkania na 2:0 ustalił wprowadzony w przerwie Jacek Bloch.

PGE GKS II Bełchatów – Omega Kleszczów 2:0 (1:0)
Bramki: Maciej Łabędzki 15, Jacek Bloch 90

PGE GKS II: Niżnik – Paluszkiewicz (46′ Orski),  Michalski, Szóstakiewcz, Kolus – Raś (73′ Lewandowski), Sitarz, Maciejewski, Ryszka, Góralczyk (46′ Bloch) – Łabędzki (85′ Wrzosek)

Omega: Paweł Wiśniewski ż – Jacak, Lipertowicz (70′ Gasik), Słomian ż, Belica – Ociepa, Paweł Kowalski, Barański (68′ Baryła), Roczek, Krzysztof Kowalski – Janeczek (55′ Tomesz).