Gatta Zduńska Wola mistrzem Polski!

To wspaniałe chwile dla Gatty Zduńska Wola. Drużyna trenera Wojciecha Sopura w pięknym stylu wywalczyła futsalowe mistrzostwo Polski. Pierwszy w historii tytuł Gatta przypieczętowała we własnej hali wysoko wygrywając z Pogonią 04 Szczecin 6:2 (1:1). Wcześniej pokonała rywala na wyjeździe 2:0.

Gatta, która była najlepszą drużyną rundy zasadniczej, musiała wygrać dwa mecze finałowe aby cieszyć się ze zdobycia tytułu. Po wygranej w Szczecinie stało się jasne, że zduńskowolanie mogą historyczny tytuł wywalczyć przed własną publicznością. Po pierwszej połowie nie zanosiło się na tak wyraźną wygraną. Do szatni obie drużyny zeszły bowiem przy remisie 1:1. Na trafienie Marcina Stanisławskiego odpowiedział Ołeksandr Szamotij.

Drugie 20 minut to absolutna dominacja gospodarzy. Gatta zdobywała bramkę za bramką i ostatecznie wygrała aż 6:2. Po spotkaniu przyszedł czas na świętowanie historycznego tytułu mistrza Polski, na który w Zduńskiej Woli kibice czekali od przynajmniej kilku lat.

Gatta Zduńska Wola – Pogoń 04 Szczecin 6:2 (1:1)
Bramki dla Gatty: Marcin Stanisławski 5, Arkadiusz Szypczyński 22, Michał Marciniak 25, Daniel Krawczyk 27, Igor Sobalczyk 35, Michał Szymczak 36

Gatta: Słowiński, Miłosiński – Stanisławski, Olczak, Młynarczyk, Krawczyk, Sobalczyk, Marciniak, Klaus, Milewski, Szymczak, Szypczyński