UKS SMS Łódź przypieczętował awans

Juniorzy młodsi UKS SMS Łódź wywalczyli awans do półfinałów mistrzostw Polski. Wczoraj zapewnili sobie zwycięstwo w grupie A Ligi Makroregionalnej Juniorów Młodszych pokonując przed własną publicznością Stomil Olsztyn 4:0. Spotkanie rozgrywane było w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych.

W drugiej połowie, przy stanie 3:0, sędzia zmuszony był na kilkanaście minut przerwać meczu z powodu burzy i silnych opadów deszczu. Ostatecznie mecz jednak dokończono. Bramki dla łódzkiej drużyny zdobyli: Michał Krawczyk, Adrian Kowalski, Paweł Mróz i Sebastian Ceglarz. Łodzianie utrzymali pięć punktów przewagi nad Legią Warszawa. W ostatniej kolejce zagrają na wyjeździe z Jagiellonią Białystok.

W półfinałach mistrzostw Polski rywalem UKS SMS będzie Lech Poznań. Obie drużyny rozegrają dwumecz. Pierwsze spotkanie odbędzie się 15 czerwca o 17:00 w Łodzi, a rewanż 19 czerwca. W drugim półfinale zmierzą się Progres Kraków z Zagłębiem Lubin. Finałowy dwumecz zaplanowano 24 i 28 czerwca.