Zjednoczeni wygrali przy sztucznym świetle

Zjednoczeni Gmina Bełchatów pokonali Astorię Szczerców 2:0 (0:0) w derbowym spotkaniu powiatu bełchatowskiego w ramach 36. kolejki IV ligi łódzkiej. Mecz na obiekcie Powiatowego Centrum w Bełchatowie rozegrano przy sztucznym oświetleniu. Bramki dla zespołu prowadzonego przez Edwarda Cecota zdobyli Adam Kajdanek i Piotr Gołuch.

Pierwsza połowa nie była porywającym widowiskiem. Gospodarze nie mieli pomysłu na sforsowanie dobrze grającej defensywy Astorii, a najlepszą sytuację do zdobycia bramki mieli przyjezdni. Krzysztof Kowalski zauważył, że bramkarz United Wiktor Baranowski wyszedł daleko ze swojej bramki i zdecydował się na zaskakujący strzał z dalszej odległości. Minimalnie jednak chybił.

Po zmianie stron Zjednoczeni uzyskali wyraźną przewagę. W 51. minucie wynik spotkania otworzył kapitan bełchatowskiej drużyny Adam Kajdanek. Słabiej niż zwykle spisywał się w polu karnym rywala Kamil Kowalczyk. Najskuteczniejszy gracz IV ligi łódzkiej miał problemy ze stworzeniem sobie podbramkowych sytuacji. Na szczęście jednak wyręczyli go inni gracze z drużyny Edwarda Cecota.

Chwilę przed końcem drugiego i jak się okazało ostatniego gola w tym meczu strzelił rezerwowy Piotr Gołuch. Był to pierwszy w historii PCS mecz piłkarski rozegrany przy sztucznym oświetleniu.

Zjednoczeni Gmina Bełchatów – Astoria Szczerców 2:0 (0:0)
Adam Kajdanek 51, Piotr Gołuch 84

Zjednoczeni Gmina: Baranowski – Turniak, Kajdanek, Niewiadomski, Grzejda – Niedzielski, Kondracki (90′ Rojek), Wroński (81′ Gołuch), Łągiewczyk (68′ Dymek), Dolot ż – Kowalczyk

Astoria: Rybka – Sadziński, Mateusz Siewiera, Rudzki, Pęciak – Landowski, Skała, Wieczorek, Wiedeński (60′ Kubiak), Bogucki (69′ Piersa) – Krzysztof Kowalski

Sędziował: Paweł Malec (Łódź). Widzów: 150