Prestiżowe derby dla Warty Sieradz

W obecności ponad pół tysiąca widzów Warta Sieradz pokonała Jutrzenkę Warta 3:2 (2:0) w spotkaniu kończącym pierwszą kolejkę nowego sezonu w IV lidze łódzkiej. Sieradzanie po bramkach Bartosza Narożnika, Marcina Kobierskiego i Mikaela Idzikowskiego prowadzili już 3:0, ale w dramatycznej końcówce stracili dwa gole.

Bez wątpienia było to najciekawsze wydarzenie pierwszej kolejki IV ligi. Do Warty przyjechał spadkowicz z III ligi, lokalny rywal – Warta Sieradz. W sieradzkiej drużynie debiutowali Maciej Mielcarz i Wiktor Płaneta. Ten pierwszy ma za sobą wiele występów w najwyższej klasie rozgrywkowej i już w 4. minucie mógł wyciągać piłkę z siatki. Rafał Różycki trafił z kilku metrów w słupek, a dobitka Stefana Potockiego była niecelna. Zemściło się to na gospodarzach w 13. minucie. Na uderzenie z 20 metrów zdecydował się Bartosz Narożnik i dał prowadzenie Warcie Sieradz. Podopieczni Łukasza Markiewicza poszli za ciosem i po bramce niezawodnego Marcina Kobierskiego prowadzili w 22. minucie 2:0. Taki wynik utrzymał się do przerwy.

Cztery minuty po wznowieniu było 3:0 dla Warty. Prowadzenie gości podwyższył Mikael Idzikowski. Jutrzenka nie rezygnowała, ale bramki zdobyła dopiero w doliczonym czasie gry. Mielcarza pokonali Mariusz Graczykowski i Rafał Różycki. Na wyrównanie zabrakło jednak już czasu.

Jutrzenka Warta – Warta Sieradz 2:3 (0:2)
Bramki: Mariusz Graczykowski 90+3, Rafał Różycki 90+4 – Bartosz Narożnik 13, Marcin Kobierski 22, Mikael Idzikowski 49

Jutrzenka: Kwiatkowski – Korona ż, Tomasz Różycki ż (64′ Gajewski), Wolny, Armatys – Graczykowski, Rymarski (77′ Kosecki), Potocki, Sajda (46′ Dudek ż), Przezak (58′ Dzieran) – Rafał Różycki ż.

Warta Sieradz: Mielcarz – Bartłoszewski, Sosnowski, Pawlak, Piotr Kobierski – Składowski (77′ Swędrowski), Płaneta ż (72′ Pluta), Szyc (82′ Pawelec), Idzikowski ż, Narożnik (86′ Woźniak) – Marcin Kobierski

Sędziował: Tomasz Majkowski (Sieradz). Widzów: 600