Omega Kleszczów nie do zatrzymania

Siódme zwycięstwo z rzędu w sezonie 2016/2017 zanotowała Omega Kleszczów. Zespół Marcina Zimocha pokonał na wyjeździe RKS Mechanika Radomsko 3:0 (2:0) i awansował na pierwsze miejsce w ligowej tabeli. Omega lepszą różnicą bramek wyprzedza Wartę Działoszyn, która również może pochwalić się kompletem zdobytych punktów.

RKS Mechanik w poprzedniej kolejce pokonał na wyjeździe KS Paradyż aż 4:1 i do meczu z Omegą przystąpił aby udowodnić, że nie był to przypadek. Kleszczowski zespół zagrał jednak kolejny świetny mecz. W 16. minucie po zamieszaniu podbramkowym prowadzenie dla Omegi uzyskał Robert Tomesz, który z najbliższej odległości pokonał Rafała Dawida. Siedem minut później było 2:0, a podanie z głębi pola wykorzystał Paweł Kowalski. Ograł radomszczańskiego bramkarza i podwyższył prowadzenie. W końcówce spotkania sędzia podyktował rzut karny za faul na Mateuszu Roczku. Do piłki podszedł Mateusz Jacak i pewnym strzałem ustalił wynik na 3:0.

RKS Mechanik Radomsko – Omega Kleszczów 0:3 (0:2)
Bramki: Robert Tomesz 16, Paweł Kowalski 23, Mateusz Jacak 90-karny

RKS Mechanik: Rafał Dawid – Socik ż (46′ Krawczykowski ż), Perliński, Lewacki ż, Kasztelan – Krystian Szewczyk, Nowak (85′ Smolarek), Majewski (70′ Pisarek ż), Walioszczyk (46′ Zieliński) – Tazbir, Piasecki.
Trener: Artur Kowalski.

Omega: Paweł Wiśniewski – Pałyska, Grzywiński, Mateusz Roczek, Jacak – Paweł Kowalski, Belica (75′ Piotr Janeczek), Ociepa, Smuga (85′ Łukasz Roczek) – Grabowski (65′ Dawid Barański), Tomesz (65′ Przemysław Szewczyk). Trener: Marcin Zimoch.