Doświadczony stoper dał wygraną

Strzał głową Adriana Klepczyńskiego dał wygraną PGE GKS Bełchatów z ROW 1964 Rybnik w spotkaniu 12. kolejki II ligi. Klepczyński pokonał Daniela Kajzera w 36. minucie spotkania wykorzystując dośrodkowanie Patryka Rachwała. Dzięki zwycięstwu Brunatni nie tylko opuścili ostatnie miejsce w ligowej tabeli, ale i strefę spadkową.

Pierwsza połowa należała do bełchatowian, którzy momentami zepchnęli rywali do głębokiej defensywy. Golkiper rybniczan Daniel Kajzer nie miał nawet chwili wytchnienia. W 25. minucie powinno być 1:0 dla Brunatnych, ale w świetnej sytuacji przestrzelił Dawid Dzięgielewski. Jedenaście minut później z rzutu rożnego dośrodkował Patryk Rachwał, a piłkę do siatki skierował głową Adrian Klepczyński. Przed przerwą gospodarze mieli jeszcze szansę na drugiego gola. Z bliska do bramki przyjezdnych nie trafił jednak Bartłomiej Bartosiak.

Po zmianie stron gra się wyrównała. Zespół trenowany przez Piotra Piekarczyka kilka razy zapędził się pod pole karne Pawła Lenarcika, ale brakowało wykończenia. W końcówce PGE GKS powinien podwyższyć na 2:0. Dobrych sytuacji nie wykorzystali jednak Dzięgielewski i Dawid Flaszka.

PGE GKS Bełchatów – ROW 1964 Rybnik 1:0 (1:0)
Bramka: Adrian Klepczyński 36

PGE GKS: Lenarcik – Pisarczuk, Grolik, Klepczyński ż, Szymorek – Bartosiak ż (63′ Andrzejczak), Rachwał, Zgarda ż (73′ Lenartowski), Flaszka, Maciejewski – Dzięgielewski (85′ Łabędzki)

Sędziował: Maciej Mikołajewski (Świebodzin). Widzów: 750