7 czerwonych kartek w meczu juniorów

Mecz klasy okręgowej juniorów młodszych B1 pomiędzy LKS Wola Krzysztoporska i LKS Lubochnia (na boisku 2:3) długo będzie analizowany przez Wydział Dyscypliny Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Piotrkowie. Sędzia zmuszony był do pokazania aż siedmiu! czerwonych kartek, a w 68. minucie na boisku doszło do bijatyki.

Po pierwszej połowie było 2:2, a na dwie bramki Dawida Psujka (LKS Wola Krzysztoporska) odpowiedział dwoma trafieniami Kacper Stasiołek. Tuż po zmianie stron Lubochnia strzeliła bramkę na 3:2 (Filip Miko). Był to ostatni strzelecki akcent w tym meczu. Później spotkanie bardziej przypominało chuligańską ustawkę niż mecz piłkarski. W 57. minucie boisko za dwie żółte karki musiał opuścić gracz gospodarzy Bartosz Kuciapa. Atmosfera zaczęła być coraz bardziej napięta. Jedenaście minut później doszło do przepychanek, a później bijatyki między zawodnikami obu drużyn. Sędzia Dawid Gąsior po kilku minutach opanował sytuację, a z boiska wylecieli: Dawid Psujek, Łukasz Ałaszewski (LKS Wola Krzysztoporska) oraz Eryk Bąbos, Jakub Dziubek i Jakub Woźniak (LKS Lubochnia). Meczu nie dokończył również Hubert Robaszek (LKS Wola Krzysztoporska), który obejrzał czerwoną kartkę w 76. minucie.

Słyszałem o przebiegu tego meczu i zrobimy wszystko aby wyjaśnić całą sytuację. To niedopuszczalne, aby na meczu juniorów młodszych dochodziło do czegoś takiego. Niestety, ale mam informację, że atmosferę podburzali również opiekunowie obu drużyn. Sprawą zajmie się Wydział Dyscypliny – skomentował Stanisław Sipa, prezes OZPN Piotrków.