KS Sand Bus Kutno znów ograł lidera IV ligi

Piłkarze KS Sand Bus Kutno specjalistami od wygranych meczów z liderami tabeli. Tydzień temu wygrali na wyjeździe z Wartą Działoszyn, która była wtedy liderem tabeli. W tę sobotę podopieczni trenera Sławomira Ryszkiewicza wygrali także z Wartą, ale tą z Sieradza 2:0 (1:0).

Wygrana beniaminka IV ligi zasłużona. Miejscowi byli zespołem lepszym w ciągu 90 minut. Kluczowa dla losów spotkania była 57. minuta, kiedy to Mikael Idzikowski obejrzał czerwoną kartkę (druga żółta). Warto dodać, że sieradzanin wszedł na boisko po przerwie. Macieja Mielcarza pokonali Mariusz Jakubowski i Kamil Zagajewski. Pokonani nie stracili pierwszego miejsca w ligowej tabeli, bo zajmująca miejsce drugie Warta Działoszyn przegrała w Opocznie z Ceramiką 0:1.

KS Sand Bus Kutno – Warta Sieradz 2:0 (1:0)
Bramki: Mariusz Jakubowski 29, Kamil Zagajewski 87

KS Sand Bus Kutno: Sokołowicz – Nizioł, Kaczor, Szumer ż, Placek – Serwaciński, Roman Periżok ż (88′ Kubiak), Góralczyk, Jakubowski – Zgajewski, Gracjan Sobczak ż (89′ Michalski).
Trener: Sławomir Ryszkiewicz

Warta Sieradz: Mielcarz – Swędrowski (73′ Paweł Romek), Sosnowski, Klepacz ż, Pawlak – Mitek (80′ Pluta), Składowski ż (46′ Idzikowski, ż, cz), Jarosław Szyc, Płaneta – Narożnik, Marcin Kobierski.
Trener: Łukasz Markiewicz