Mateusz Stępień uratował Sokołowi remis

Sokół Aleksandrów zremisował ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 1:1 (0:1) w spotkaniu 15. kolejki III ligi (grupa I). Podopieczni Piotra Kupki przez ostatnie pół godziny grali w osłabieniu, ale mimo tego zdołali wyrównać, a w końcówce mieli jeszcze szansę aby zainkasować trzy punkty.

W pierwszych dziesięciu minutach Sokół dwukrotnie zagroził bramce Świtu i przy odrobinie szczęścia mógł prowadzić nawet 2:0. W 13. minucie piłka trafiła nawet do bramki gości, ale sędzia dopatrzył się spalonego i nie uznał trafienia Przemysława Woźniczaka. Niewykorzystane sytuacje zemściły się na zespole gospodarzy w 42. minucie. W niegroźnej sytuacji fatalny błąd popełnił bramkarz Sokoła Sebastian Ostrowski. Wypuścił piłkę z rąk, a Sebastian Olczak skierował ją do bramki. Do przerwy Świt prowadził więc 1:0.

Po zmianie stron nadal stroną dominującą byli gospodarze. W 63. minucie podcięła im jednak skrzydła czerwona kartka dla Łukasza Chojeckiego, który drugi raz został napomniany żółtym kartonikiem. Wydawało się, że Świt przejmie inicjatywę. Nic takiego nie miało jednak miejsca. Minutę przed końcem regulaminowego czasu gry gospodarze wreszcie dopięli swego. Mateusz Stępień zamknął dośrodkowanie w pole karne i doprowadził do wyrównania. W doliczonym czasie gry gola na 2:1 mógł zdobyć Mariusz Zasada. Trafił jednak w poprzeczkę bramki Świtu.

Sokół Aleksandrów – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:1 (0:1)
Bramka dla Sokoła: Mateusz Stępień 89

Sokół: Ostrowski – Pawlak, Woźniczak, Zwoliński, Zasada – Wrzesiński ż, Kobiera, Marciniak (70′ Knera), Chojecki ż, cz, Rogalski (64′ Stępień) – Przezak (70′ Pietrasiak)

Źródło: lajfy.com