Kuriozalna bramka w Zgierzu

Rzadko spotykany gol padł w meczu 13. kolejki łódzkiej klasy okręgowej pomiędzy MKP-Borutą Zgierz i Górnikiem Łęczyca. W drugiej połowie spotkania, przy stanie 0:0, napastnik gości Marcin Karasiński (na zdjęciu) próbował dośrodkować z linii końcowej boiska, a po jego zagraniu piłkę złapał bramkarz gospodarzy. I właśnie wtedy doszło do niecodziennej sytuacji.

Golkiper Boruty sądził, że zawodnik Górnika zagarnął piłkę już zza linii końcowej i chcąc wznowić grę ustawił futbolówkę na linii piątego metra. W tym momencie podbiegł do niej Karasiński i strzelił do pustej bramki. Ku zaskoczeniu graczy obu drużyn i kibiców sędzia uznał gola, bo jego zdaniem piłka wcześniej nie opuściła boiska i cały czas była w grze. Przez dłuższą chwilę ze zdobytej bramki cieszył się jedynie jej strzelec, bo tylko on zauważył, że chwilę wcześniej sędzia nie przerwał gry gwizdkiem i dlatego gol został zdobyty jak najbardziej prawidłowo.

W końcówce spotkania wyrównującego gola zdobył najlepszy strzelec Boruty Sebastian Ceglarz i mecz zakończył się wynikiem 1:1.